Pomoc PhotoStation - problem z Qsync

demon54

Nowy użytkownik
Noobie
14 Wrzesień 2014
5
2
3
44
QNAP
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Witam,
mam dość banalny problem. W poprzedniej wersji niż obecna (4.1.0) przeciągałem zdjęcia z Qsync do stworzonego Albumu i automatycznie usuwał mi zdjęcia z folderu Qsync na komputerze (Mac OS i Win7). Obecnie jest tak, ze jedynie kopiuje mi zdjęcia do Albumu, nie usuwa z Qsync a jak usunę ręcznie to usuwa mi także z Albumu.

Uda się pomóc?

demon54
 
Ojjojojoojoojjj

miałem na myśli tryb, czyli sposób, a inaczej mówiąc jak ma się program zachować przy kopiowaniu,
popatrz
Proces Tryb synchro Tryb Echo Tryb Contribute
Tworzenie nowych plików L ⇌ P L → P L → P
Zastępowanie starszej wersji plików nowszą L ⇌ P L → P L → P
Uaktualnianie zmienionych nazw plików L ⇌ P L → P L → P
Usuwanie plików L ⇌ P L → P nie


to taki przykład żeby lepiej uzmysłowić co na myśli miałem .... oczywiście softu qsync na oczy nie widziałem ;-D
 
to w jaki sposób ma być to robione to powiedzmy, że wiem. Ale nie wiem gdzie to ustawić/ dlaczego zmieniły się ustawienia przy aktualizacji. Wielu ustawień w Qsync i w PhotoStation nie ma.
 
wybrane pliki konfiguracyjne zostały nadpisane ... urok aktualizacji oprogramowania wywodzącego się ze środowiska linux
innymi słowy widocznie była potrzeba zmiany plików konfiguracyjnych ze względu na odmienną wersje oprogramowania
 
cos da się z tym zrobic? Wiadomo jak wrócić do tamtych ustawień? Wrócić do porzedniej wersji?czy tylko ja mam taki problem po aktualizacji oprogramowania? Wydaje mi się ze co do zasady działania programu to przenoszenie plików z PC na NAS chyba nie powinno byc problemem?! W Qsync jest jedna opcja do zaznaczenia. "Podczas synchronizacji nie usuwaj pliku z NAS". o co kaman?
 
czy tylko ja mam taki problem po aktualizacji oprogramowania? Wydaje mi się ze co do zasady działania programu to przenoszenie plików z PC na NAS chyba nie powinno byc problemem?! W Qsync jest jedna opcja do zaznaczenia. "Podczas synchronizacji nie usuwaj pliku z NAS". o co kaman?czy tylko ja mam taki problem po aktualizacji oprogramowania? Wydaje mi się ze co do zasady działania programu to przenoszenie plików z PC na NAS chyba nie powinno byc problemem?! W Qsync jest jedna opcja do zaznaczenia. "Podczas synchronizacji nie usuwaj pliku z NAS". o co kaman?

Mogę liczyć na pomoc?