php

Gregor

Systems Admin...
Q's Expert
28 Listopad 2008
212
1
13
18
QNAP
TS-239 Pro II
Ethernet
1 GbE
Zakładam, że dla wielu to banał, a część pewnie doradzi abym nic nie ruszał bo zepsuje ;)
Ale do rzeczy.

Postanowiłem sobie dodać na stronę licznik. Podszedlem do sprawy ambitnie i nie chcę tzw "darmowego licznika" z obcej strony.

Zacząłem kombinować w Javascript ale niestety nie ma operacji na plikach. Szukalem dalej i znalazłem powszechnie stosowane rozwiązanie czyli kod w PHP.

Zgodnie z opisem wkleilem kod na stronę i ... dupa. Nic sie nie dzieje. Zapewne nie mam zainstalowanego/włączonego php i dlatego nic nie mogę zrobić.

Niestety sa to moje pierwsze kroki z PHP i nie bardzo wiem jak to generalnie odpalić, zainstalować itp. Również na forum nie znalazłem odpowiedzi na tak, zapewne, proste pytanie :(

Czy ktoś móglby mi łopatologicznie, bez linuxowych czarów napisać co mam zrobić? ;)
 
Generalnie to pytanie nie powinno sie znalezc wogole na tym forum. A sam temat powinien zostac przeniesiony do dzialu Serwer WEB.

Skrypt PHP jest wykonywany bardzo prosto. Wgraj do udzialu plik o nazwie test.php ktory bedzie zawieral:
Kod:
<?
phpinfo();
?>

Jesli odpalisz strone: http://nas_ip/test.php, to zostanie wyswietlona informacja i parametrach serwera wygenerowana przez PHP.
Sprawdz sam. Twoje pytanie jest zbyt ogolne i nie ma powiazania z QNAP'em. Oczywiscie gdybys wkleil nam wiecej informacji na ten temat bylibysmy wdzieczni :)

Wszystkie skrypty PHP musza byc w plikach o rozszerzeniu .php - pamietaj!
 
SiLAS napisał:
Generalnie to pytanie nie powinno sie znalezc wogole na tym forum. .......

Ponieważ trochę po omacku działam to nie byłem pewny, sorry za problem.

Generalnie nie chodzi mi, żeby ktoś tłumaczyl mi jak pisać w php bo to będę szukał i znajdę.

Chodzi mi tylko czy usługa (nie wiem czy to dobre określenie) jest włączona/zainstalowana automatycznie na Qnap, mój to 109.

Podobnie jak z apache czy proftpd mimo, że jest to jak nie włączysz to nie dziala.

Zapomnialem faktycznie o rozszerzeniu *.php - dupa straszna ze mnie.

Po odpaleniu pliku z twoim kodem "info" wyskoczyła mi strona z php info 5.2.0

Czy mam przez to rozumieć, że generalnie php u mnie działa i mogę coś tam sobie w nim robić?

Gdzie jeszcze mogę znaleźć plik konfiguracyjny php - edit: znalazlem. Jest napisane jak wół " /mnt/HDA_ROOT/.config/php.ini"

W jakim module "startuje" php?

Sorry za lamerskie pytania, ale jak brak podstaw to tak zawsze. Obiecuję, szybką poprawę :)
 
Czy mam przez to rozumieć, że generalnie php u mnie działa i mogę coś tam sobie w nim robić?
Tak

Gdzie jeszcze mogę znaleźć plik konfiguracyjny php - edit: znalazlem. Jest napisane jak wół " /mnt/HDA_ROOT/.config/php.ini"
W serwerze Web jest mozliwosc edycji PHP.ini

W jakim module "startuje" php?
Serwer WEB (= Apache+PHP)