Pomoc phpPgAdmin

selekta

Entry Technician
Q Associate
14 Listopad 2018
68
9
8
39
QNAP
HS-251
Ethernet
1 GbE
Witam w dniu dzisiejszym natrafiłem na powazny bug i nie wiem jak to za bardzo naprawić...
Mianowicie phpPgAdmin loguje się tylko po podaniu loginu nie trzeba wprowadzać hasła, nic nie jest zapamiętane w przeglądarce, próbowałem z kilku komputerów - jest to bardzo dla mnie niepokojące, do połączenia z bazą hasło też nie jest wymagane i działa, natomiast tu tylko wystarczy znać login i loguje się bez problemu

Ktoś miał podobny problem?
Model serwera: QNAP 853
 
Tak ale instaluje się to domyślnie, być może problemem jest, że w pg_hba.conf miałem połączenia na TRUST ustwaione?
Przez PgAdmin3 także bez hasła mogę sie zalogowac bez problemu :(
 
hasło było założone, zawsze to robię, jednak "trust" nie wymagało hasła, problem rozwiązany

Chciałem dopytać jakie gui polecasz prócz PgAdmin?

i co sądzisz o SSHPASS - może miałes styczność instalowałeś na qnapie...
 
W sumie tylko chciałem się dowiedzieć jakie inne gui są ...
Ja używam PgAdmin3 i jest ok
Z innej beczki chciałem dowiedzieć się o możliwość instalacji SSHPASS na qnapie, gdyż za pomocą apt-get install sshpass nie poszło, qnap nie zna polecenia apt-get, może ktoś podpowie jak to zainstalować, ewentualnie utworzyć paczkę (może ktoś ma gotową paczkę)?
 
  • Lubię to
Reakcje: selekta
Tak wiem klucz prywatny i klucz publiczny, jednak posiadam dysk sieciowy, który ma zwykłe foldery zabezpieczone hasłem, nie posiada terminala, jakiś stary seagate...

ps. zainstalowałem narzędzie Optware IPKG... jednak coś nie działa (oczywiście uruchomiłem je w panelu)

[~] # ipkg -sh: /opt/bin/ipkg: No such file or directory [~] # ipkg update -sh: /opt/bin/ipkg: No such file or directory [~] # cd /opt [/opt] # cd /opt/bin [/opt/bin] # cd /opt/bin/ipkg -sh: cd: /opt/bin/ipkg: Not a directory [/opt/bin] # ls ipkg* ipkg-opt@ update-alternatives* [/opt/bin] # ipkg -sh: /opt/bin/ipkg: No such file or directory [/opt/bin] #

Udało mi się zainstalować entware
jendnak nadal nie mogę zainstalowac sshpass
opkg list | grep sshpass
nic się nie dzieje po tym poleceniu...

[~] # opkg install sshpass Unknown package 'sshpass'. Collected errors: * opkg_install_cmd: Cannot install package sshpass. [~] #


do tego próbowałem normalnej instalacji paczki jednak nie idzie

[/share/CACHEDEV1_DATA/Download/sshpass-1.06] # ls aclocal.m4 ChangeLog config.h.in configure* COPYING INSTALL main.c Makefile.in NEWS sshpass.1 AUTHORS compile* config.log configure.ac depcomp* install-sh* Makefile.am missing* README [/share/CACHEDEV1_DATA/Download/sshpass-1.06] # opkg install sshpass.1 Unknown package 'sshpass.1'. Collected errors: * opkg_install_cmd: Cannot install package sshpass.1. [/share/CACHEDEV1_DATA/Download/sshpass-1.06] #
OK, temat można zamknąć problem rozwiązany...
 
ok na drugim mam mały problem bo w liście jej nie mam
squid-mod-cachemgr - 4.4-1 - Web based proxy manager and reporting tool srelay - 0.4.8-1 - A socks 4/5 proxy server ss - 4.4.0-10 - Socket statistics utility sshfs - 2.10-1 - Mount remote system over sftp. ssldump - 0.9b3-1 - ssldump is an SSLv3/TLS network protocol analyzer. It identifies TCP connections on the chosen network interface and attempts to interpret them as SSLv3/TLS traffic. When it identifies SSLv3/TLS traffic, it decodes the records and displays them in a textual form to stdout. If provided with the appropriate keying material, it will also decrypt the connections and display the application data traffic. sslh - v1.19c-1 - SSL/SSH multiplexer strace -

co radzisz?