phpxmail a poczta witrualna polska pl

marek

Nowy użytkownik
Noobie
2 Czerwiec 2009
9
0
1
Witam,
Mam uruchomiony xmail. Działa ok. Mam jednak 2 kłopoty. :(
1. Nie mogę wysłać maila z webmaila z mojej domeny do innego usera w tej samej domenie (czyli do użytkownika lokalnego). webmail to uebimiau. Tu używam funkcji php mail(). Zobaczę, co będzie jak wskażę serwer smtp.
2. Poważniejszy, to zachowanie serwera smtp mx.wp.pl czy to z wp do mojej domeny, czy też odwrotnie dostają błąd od serwera wp: "użytkownik nie znany". <sciana>

Błąd w nagłówku wracającego maila jest taki:
<<
ErrCode = -76
ErrString = [MAIL FROM:] not permitted by remote SMTP server
ErrInfo = 550 "marek.adameczek@domena.pl": Podane konto nie istnieje / No mailbox here by that name (#5.1.1)
SMAIL SMTP-Send MX = "mx.wp.pl." SMTP = "GL-NAS" From = "marek.adameczek@domena.pl" To = "marek.adameczek@wp.pl" Failed !
SMTP-Error = "550 "marek.adameczek@domena.pl": Podane konto nie istnieje / No mailbox here by that name (#5.1.1)"
SMTP-Server = "mx.wp.pl."
>>

smtp xmaila pokazuje, że mail wyszedł:
GL-NAS GL-NAS 95.48.98.26 2010-02-15 23:39:27 adameczm wp.pl marek.adameczek@domena.pl marek.adameczek@wp.pl S71 RCPT=OK marek@domena.pl 0
GL-NAS GL-NAS 95.48.98.26 2010-02-15 23:39:27 adameczm wp.pl marek.adameczek@domena.pl marek.adameczek@wp.pl S71 RECV=OK marek@domena.pl 9000

Rekord MX jest dodany do DNSów home.pl. Maile od kilkunastu innych serwerów chodzą bez problemów.
Macie jakieś pomysły?
Pozdrawiam, Marek