Pomoc Pierwsza konfiguracja RAID5 - ile dni?

maki1000

Entry Technician
Q Associate
31 Styczeń 2019
30
2
8
39
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Witam

Kupiłem w końcu pierwszy NAS. Walczę już kilka dni , sprawdzam, testuje. Próbowałem już ze statycznymi volumenami (3 pojedyńcze dyski) a teraz synchronizuje się RAID5 - 3HDD (1-6TB 2-6TB i 3-8TB). Wszystkie dzisiaj rano sformatowałem pod macbookiem a NAS przywróciłem do ustawień fabrycznych za pomocą długiego wciśnięcia przycisku reset (był odpowiedni komunikat)

Zostawiłem 1 HDD w NAS i rozpocząłem instalację systemu. Potem utworzyłem nową pulę pamięci RAID5 z tych trzech dysków. Było to rano i prędkość synchronizacji przy budowie RAID5 było na początku około 150MB/s , jednak od rana zrobiło się tylko 11%. Aktualnie bardzo spadła prędkość czasem i do 2-3MB, słychać że głowice ciągle mielą. Ile u Was trwało utworzenie (synchronizacja) RAID5?

Można jakoś przyśpieszyć ten proces bo czasem pokazuje i 300h do końca. Doczytałem, że można wyłączyć zbędne usługi na ten czas - jak to zrobić niestety już nie znalazłem :-(

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.6 Build 20190620
Model serwera: QNAP TS-453Be

Dropbox - Zrzut ekranu 2019-07-1 o 15.24.11.png - Simplify your life

Zrzut%20ekranu%202019-07-1%20o%2015.24.11.png

Wiem, że pytania które zadaje są penie trywialne ale nie mogę znaleźć odpowiedzi. Każdy kiedyś zaczynał a najprostsze zadania sprawiały największą trudność :-(
 
Dzięki zrobione QNAP – raid recovery speed up

1) Czyli aplikacje miałem wyłączyć przed rozpoczęciem tworzenia puli pamięci ?
2) Może od nowa wszystko puszce bo jak będzie szło cały czas powyżej 100MB/s to i tak będzie szybciej niż teraz.

3) Tylko jak wyłączyć aplikacje - jakieś polecenia w SSH ? czy normalnie myszką klikam i daje wyłącz - tak się da tylko niektóre wyłączyć
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. prędkość synchronizacji