Pomoc Pierwsza konfiguracja serwera NAS do domu i małej firmy

pdi90

Nowy użytkownik
Noobie
9 Luty 2020
1
0
1
34
QNAP
null
Ethernet
null
Cześć,

Stałem się posiadaczem nowego serwera NAS - TS431P2-8GB. Dokupiłem do niego 4 dyski po 4TB każdy (HGST).
Dotychczas korzystałem z rozwiązania w postaci "cywilnego" komputera na którym zainstalowany był serwer openmediavault. Było to jednak rozwiązanie kosztowne i ryzykowne z uwagi na brak fizycznego kontrolera RAID.

Potrzebuję pomocy kogoś, kto zechciałby (np. za jakąś skromną opłatą) mi pomóc w konfiguracji via teamviewer - samemu nie jestem w stanie wszystkiego skonfigurować, tak żeby wszystko miało logiczny sens i po prostu działało bez zarzutów.

Chciałbym postawić na tym serwerze część Firmową (tzn. wolumin przeznaczony na dane firmowe + skaner sieciowy Konica Minolta Bizhub C360 - SMB/ + 4 kamery IP, oraz backup z kilku komputerów w sieci), oraz część Domową - z muzyką, filmami, zdjęciami rodzinnymi itp. oraz klientem Torrent.

W sieci teraz: Internet 80/20, router RB3011, Dwa access pointy Unfi AC 1300 PRO, Kserokopiarka Konica Minolta bizhub C360, kilka komputerów, kilka smartfonów - potrzebuję jeszcze dokupić 4 kamery bo zależy mi na monitoringu - będę wdzięczny za propozycje co warto w tym momencie kupić w cenie 150-200zł/szt. 1 zewnętrzna, 3 wewnętrzne.

Wersja oprogramowania Firmware: b.d.
Model serwera: QNAP TS-431 P2
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. konica minolta
  2. bizhub
  3. router konfiguracja