Pomoc Pierwszy zakup Qnap a multimedia Pomocy

M@T!

Nowy użytkownik
Noobie
14 Luty 2013
3
0
1
Witam , na początku że jest to mój pierwszy post chciałem się przywitać . Przed napisaniem tego postu czytam , czytam i czytam na temat dysków sieciowych firmy Qnap . Aby się nauczyć i dostać trochę informacji . ale jestem zmuszony napisanie tematu bo nie dostałem odpowiedzi na moje pytania . Może zacznijmy na co mi jest dysk sieciowy ? A więc tak posiadam w domu 4 komputery i każdy użytkownik chce mieć dostęp do wszystkich rzeczy jak na komputerze i tak samo na telewizorach , potrzebuję również dysku do zdjęć ( interesuję się fotografią ) do muzyki mój ociec posiada mega dużo płytek a wkurza już go to bo chce mieć wszystko w jednym więc zaproponowałem qnapka :D Rozglądałem się troszkę za dyskami i to co mi wpadło w oko : QNAP TS-459 PRO+ ( roczny za 1499 ) , TS-469 Pro i TS-269 Pro . Dla czego 4 dyskowe ? Ponieważ chce postawić bloga trzymać filmy muzykę foto itd... Dwa ostatnie modele posiadają hdmi jako stacja multimedialna tylko zastanawiam się czy się to mi opłaca jak telewizory które posiadam mają SMART TV ? Co powiecie na ten mój pomysł ? Proszę was koledzy o pomoc nie znam się tak dobrze na serwerach i dla tego piszę i czytam dalej . Z góry dziękuje i Pozdrawiam Mateusz
 
Witam,
Czy wszyscy mają mieć dostęp do wszystkiego?
Jakiego typu połączenia LAN wykorzystujesz (kabel, WiFi)?
 
Dziękuje kolego za odpowiedź . Co do dostępu do wszystkiego to w domu tak tylko jako ftp chciałem zrobić dostępy osobno . Typ połączenia jakie stosuje to Lan : ( stacjonarny komputer i dekodery ) Wifi : (laptopy , ps3 , telefony , drukarka i telewizory ).
 
Pomysł jak najbardziej na dzisiejsze czasy. Masz dane w jednym miejscu i daje to Tobie łatwą archiwizacje. Na początek będziesz musiał zastanowić się nad utworzeniem udziałów sieciowych. Proponuję dla danego zakresu tematycznego zrobić kolejny udział, czyli udział zdjęcia, filmy, muzyka itd. Dzięki temu będziesz mógł zawsze w przyszłości dopisać użytkowników i zrobić im jakieś uprawnienia.

Aby mieć możliwość postawienia serwera WWW musisz posiadać urządzenie podłączone do Internetu. Tutaj jak zwykle są zwolennicy bezpieczeństwa i zwolennicy tematu „jakoś to będzie”. Ja osobiście ze względu na dane nie podłącza takich urządzeń do Internetu. Konfiguracja strony WWW oraz połączenie jej z nazwą domenową będzie zależało do paru parametrów. Są domeny bezpłatne i płatne obydwa typy da się uruchomić na tym urządzeniu.

Odtwarzanie filmów. Mam TV z taka funkcją, lecz wszystko działa poprawnie, ale tylko po kablu. Po sieci WiFi występują niekiedy problemy z transmisja danych i obraz sie zacina. Nie analizowałem tematu bardzo dokładnie, bo akurat mam możliwość podłączenia TV kablem a na wszystkich innych urządzeniach Internet działa poprawnie.

Jeżeli chodzi o urządzenie z wyjściem HDMI to nie pomogę, nie miałem okazji testowania. Moim zdaniem to urządzenia typu NAS powinny składować oraz dystrybuować dane a nie odtwarzać je na telewizorze. Tutaj producent troszeczkę przesadził.

Pozdrawiam
Jarek
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
A jakie wifi używasz b , g czy n ? Dzięki za pomoc a jakie dyski proponujecie do tej qanapki ?