Knowledge PiHole - QNAP

winiak

Entry Technician
Q Associate
Apr 18, 2020
67
7
8
33
QNAP
TS-x53D
Ethernet
802.11ac
przepinam właśnie kabelki, zobaczę samo wyłączenie qfirewalla nie rozwiązało problemu, musiałem przepiąć z tyłu port (przełacznik wirtualny pewnie wymusza adresacje z poza puli). Trzeba będzie to od nowa ustawić ale cóż, taki life :)

Ice

Qnap reseller / Ubi advisor
Q's Reseller
Jan 16, 2018
1,189
1
378
83
36
QNAP
TVS-h1288X
Ethernet
10 GbE
Ale to chyba wiesz, jaką adresację miałeś, a jaka jest nowa? Nie jest zbieżna?

winiak

Entry Technician
Q Associate
Apr 18, 2020
67
7
8
33
QNAP
TS-x53D
Ethernet
802.11ac
adresacja jest inna poprzednia 192.168.1.x a nowa ma 192.168.4.x, już ogarnąłem :)

Artproject-2004

Entry Technician
Q Associate
Jul 2, 2021
37
1
6
8
QNAP
TS-x51
Ethernet
null
Ja niestety też mam problem z tym kontenerem. Po instalacji i próbie przejścia do interfejsu www mam ten sam błąd
Code:
[ERROR] File not found: /etc/pihole/setupVars.conf
Usunięcie i ponowne dodanie dockera nic nie dało, konsola przez dłuższy czas wskazuje jakby działanie zatrzymało się na Starting crond pihole.
Proszę o wskazówki do naprawy tego błędu.

accid

Entry Technician
Q Associate
May 31, 2020
83
11
8
QNAP
TS-x73A
Ethernet
1 GbE
Ja niestety też mam problem z tym kontenerem. Po instalacji i próbie przejścia do interfejsu www mam ten sam błąd
[ERROR] File not found: /etc/pihole/setupVars.conf
Usunięcie i ponowne dodanie dockera nic nie dało, konsola przez dłuższy czas wskazuje jakby działanie zatrzymało się na Starting crond pihole.
Proszę o wskazówki do naprawy tego błędu.
znajdź moją odpowiedź na poprzedniej stronie tam jest opisany ten błąd i kiedy występuje tu w dużym skrócie poniżej, jeśli masz tą opcję włączoną i Ci na niej zależy to nie zakładaj katalogów tak jak w poradniku pomiń ten punkt i będzie działać.

Co do tego problemu dzieje się tak gdy mamy włączoną tą opcję

View attachment 37966

i przy włączonej tej opcji założymy katalogi jak na poradniku oraz zainstalujemy dockera pihole. Niestety to nie działa razem i wyskakuje ten komunikat gdy próbujesz się dostać do www pihola. By zadziałało trzeba:
- odinstalować pihola
- usunąć obraz pihola
- wywalić wszystko z katalogów założonych wg poradnika.
- odznaczyć opcje powyżej
teraz trzeba zainstalować pihole wg poradnika i wszystko będzie działać.

Tak btw czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem, by pihole działał z włączoną opcją zaawansowane uprawnienia folderu?
Da się jakoś dodać uprawnienia dla tego kontenera do tych katalogów?

Artproject-2004

Entry Technician
Q Associate
Jul 2, 2021
37
1
6
8
QNAP
TS-x51
Ethernet
null
znajdź moją odpowiedź na poprzedniej stronie tam jest opisany ten błąd i kiedy występuje tu w dużym skrócie poniżej, jeśli masz tą opcję włączoną i Ci na niej zależy to nie zakładaj katalogów tak jak w poradniku pomiń ten punkt i będzie działać.
Dziękuję, Twoje rozwiązanie działa.