Pomoc pilot czy myszka

jacek0226

Entry Technician
Q Associate
9 Styczeń 2015
39
3
8
QNAP
TS-x51
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
witam, jestem nowym użytkownikiem i nie bardzo mogę znaleźć odpowiedź na mój problem.

podłączyłem qnapa do TV po HDMI - ale nie wiem czym sterować ?

jak podłączyć pilota czy myszkę, klawiaturę ?

możecie podrzucić jakiś temat do poczytania jak to zrobić ?
 
chciałem przetestować tą aplikację Yatse, zainstalowałem kodi, xbmc też mam zainstalowane, ale nie wiem jak to włączyć.

qnap TS-451 podpięty przez HDMI do TV - TV wyświetla panel admin - "Please select a Turbo NAS account to log in."

nie wiem co dalej :-(

myszki i klawiatury jeszcze nie podłączyłem - nie wiem jak się zalogować z do tego NAS account.

aplikacja Yatse nie może połączyć się z serwerem - wpisuję IP:8080 - ale się nie łączy

jak uruchomić xbmc ?
jak uruchomić sterowanie ze smartfona ?
 
Pytanie czy w Kodim masz włączoną możliwość sterowania przez zewnętrzne aplikacje ? Na początek proponuję podłączyć dągla z jakiejś klawiatury albo po prostu klawiaturę i mysz na usb i skonfigórować co trzeba a potem bawić się aplikacjami i pilotami. Większość myszy i klawiatur będzie działać bez problemu. Przynajmniej kilka sprawdziłem i nigdy nic nie musiałem kombinować.
Moim zdaniem docelowo do multimediów ( w domyśle Kodi ) najlepszym rozwiązanierm jest pilot, reszta to półśrodki. Oczywiście do przeglądarki i tym podobnych klawiatura. Ja używam małej klawiatury do MC z trackballem - polecam sprawdza się.
Standardowy port dla Kodi do sterowania: 8089
 
poradziłem sobie programem qremote :)

teraz walczę żeby mi obraz wyświetlał na całym ekranie bo mam obcięty:-(

utknąłem na Regulacji proporcji: Zmień prostokąt w idealny kwadrat ;-)

muszę to jeszcze dopracować.

xbmc remote nie udało mi się połączyć z serwerem, ale i tak dzięki za pomoc

jutro spróbuję podłączyć myszkę i klawiaturę, ale qremote działa bardzo fajnie - być może zostanę przy tej opcji.
 
Ja używam pilota Harmony, a do trudniejszych przypadków (jak mi się nie chce klikać po literce) klawiatury Logitech K400 (z touchpadem).
Polecam :)