Pioneer PDX-Z9 - muzyka po DLNA z Qnapa

moli

Passing Basics
Beginner
13 Wrzesień 2008
27
0
1
Poznań
QNAP
TS-109/209
Ethernet
100 Mbps
Witam szanownych grupowiczów.

Wszystkich zainteresowanych odtwarzaniem zasobów audio z Twonky Media (4.4.17) informuję, iż mogą także brać pod uwagę poniższy sprzęt:

http://www.pioneer.pl/pl/products/42/98 ... index.html

Jedyny problem na który napotkałem (ale dotyczyło to także klienta software'owego - WMP w wersji 11) to fakt, że zawartość folderów wskazanych w Twonky Media:

Basic Setup->Sharing->Content Locations

była dostępna dopiero po ustawieniu:

Advanced Setup->Music Tree->Navigation Tree Setup

na wartość Custom.

A zupełnie subiektywnie - tandem TS-109 II - PDX-Z9 (a w zasadzie trio - przy cichym udziale 3Com 3CRWDR101A-75) sprawuje się bez zastrzeżeń, mogę z czystym sumieniem polecić każdemu, kto chce mieć dostęp do radia internetowego oraz swojej kolekcji audio bez konieczności wachlowania płytami i włączania komputera. Jedna uwaga - połączenie PDX-Z9 z routerem podobnie jak w przypadku Qnapa tylko po kablu.

pozdrawiam
Moli
 
Bardzo mnie zainteresowałeś tym Pioneerem. Przejrzałem skromną dokumentację, ale wynika z niej że urządzenie nie ma dostępu przez wbudowany serwer www, a to mogłoby bardzo ułatwić tworzenie playlisty lub przeszukiwanie stacji radia internetowego. W takim razie proszę o info - jak z czytelnością katalogów na wyświetlaczu? Czy generalnie ustalenie katalogu to odtworzenia z QNAP-a zajmuje dużo czasu? Jakieś inne uwagi i spostrzeżenia?
 
jak z czytelnością katalogów na wyświetlaczu?

Dobrze, ale mogłoby być lepiej. Niestety produkt jest "designerski" co oznacza, że poszli w minimalizm. Osobiście preferowałbym aby wyświetlacz był szerszy, co umożliwiałoby wyświetlanie także dłuższych nazw płyt/piosenek. Jeśli jakiś napis się nie mieści - to jest "scrollowany" tak aby użytkownik mógł go przeczytać. Czcionka jest dosyć mała, także jeśli nie masz sokolego wzroku, to powyżej 4-5m możesz mieć problem z odczytaniem co jest na ekranie.

Wybór źródła sieciowego:

aimg32.imageshack.us_img32_8077_sv106159.jpg


Lista stacji radiowych:

aimg213.imageshack.us_img213_8058_sv106162.jpg


Odtwarzanie zasobu z Qnapa:

aimg695.imageshack.us_img695_7825_sv106163.jpg


Volume control:

aimg248.imageshack.us_img248_8359_sv106165.jpg


Zdjęcia kiepskiej jakości - w rzeczywistości ostrość jak żyleta.

Czy generalnie ustalenie katalogu to odtworzenia z QNAP-a zajmuje dużo czasu?

Tyle co skonfigurowanie TwonkyMedia na Qnapie :) - czyli w zasadzie wskazanie folderu/folderów gdzie masz muzykę. Potem jest plug&play - Pioneer wykrywa serwer i wyświetla strukturę zbiorów audio wg tego co zdefiniowałeś na serwerze - domyślnie będzie to wybór przez wykonawcę, album, rodzaj muzyki lub strukturę plików i folderów na serwerze. TwonkyMedia automatycznie przydziela pliki do odpowiednich kategorii bazując na informacjach odczytanych z tagów.

Jakieś inne uwagi i spostrzeżenia?

Odnośnie radia internetowego - nie musisz "wklepywać" żadnego adresu. Urządzenie korzysta z serwisu vTuner (http://www.vtuner.com/) i dostępnych w ramach niego rozgłośni internetowych (ponad 3000). Także znajdziesz tu wszystko: od muzyki dowolnego rodzaju, przez prognozy pogody w Zambii, po stacje specjalizujące się w odtwarzaniu w kółko odgłosów przyrody (Birdsong Radio - polecam :) ). Urządzenie daje też dostęp do podcastów.

Minusy których się dopatrzyłem:
- urządznie odtwarza format FLAC, ale nie ten najbardziej audiofilski (tj. 24b/96kHz). Nietoperze i psy będą zawiedzione.
- jeśli są bardzo długie listy stacji radiowych/albumów/piosenek - nie ma możliwości szybszego skoczenia np. będąc na literze "A" do litery "P" - trzeba mozolnie scrolować się przez wszystkie pozycje. Na szczęście listy są cykliczne, czyli można zacząć od "Z" w tył. Oczywiście można też dodać zadaną pozycję do ulubionych, wtedy wybór sprowadza się do 2-3 przyciśnięć na pilocie.
- ekran mógłby być większy
- tuner radiowy (FM) wymaga anteny - przynajmniej u mnie. W moich warunkach lokalowych nie zadowolił się kawałkiem przewodu - tak jak stare poczciwe radio Unitry. Automatycznie wyszukał i wstroił się w stacje radiowe dopiero jak podłączyłem go do rozkładanej anteny teleskopowej, którą wrzuciłem za meble.
- pilot bardzo estetyczny, ale mógłby być bardziej przemyślany (http://www.pioneer.co.uk/images/product ... _large.jpg).
- brak wsparcia dla polskich znaków diakrytycznych w tagach (wyświetlane # zamiast litery)
- kurzy się okrutnie

Ale globalnie - bardzo udany zakup. Świetnie gra (choć tu to też kwesta kolumn/kabli), równie świetnie się prezentuje (nagroda za design w 2009 r), szybko działa (reakcja na klawisze, dostępność sieci itp.)

Na koniec wisienka - nie sugeruj się polskimi cenami za ten sprzęt. Z transportem kurierem kupiłem go w Anglii za 1370 zł :)
 
WIELKIE DZIĘKI MOLI!
Co do ceny to faktycznie jak tylko znalazłem go taniej w Anglii, zacząłem się poważniej zastanawiać nad zakupem. Twoja ocena upewniła mnie, że nie ma co się oglądać wstecz. I choć żal mi mojego starego Musical Fidelity A1 i playera CD2, to prawda jest taka, że coraz trudniej kupić ciekawe płyty CD, w zasadzie kupuję tylko kilku polskich wykonawców. A cała reszta świata oprócz pop-u nie istnieje u nas w sklepach. Za to w necie bez większego problemu.
pozdrawiam
Marcin
 
Przejrzałem skromną dokumentację, ale wynika z niej że urządzenie nie ma dostępu przez wbudowany serwer www

Sprawdziłem - ma serwer www. Ale z tego co widzę to tylko do informacji statusowej/upgrade firmware.

aimg407.imageshack.us_img407_4377_pioneerhttp.jpg


Co ciekawe ma też odblokowany port 8080, a po połączeniu z nim wyświetla tajemniczą stronę zawierającą tylko napis PRESENTATION PAGE
 
Witam
W wykazie obsługiwanych formatów nie ma plikow .flac.:


What media formats does TwonkyMedia manager support?

TwonkyMedia manager supports the following formats:

• .ASF - Windows Media Video (codecs: WMV video and WMA audio)
• .BMP - Bitmap Image
• .FLV, .F1V, .F4V - Standard Quality Video (codecs: Flash Video: Sorenson Spark H.263 video codec & MP3 audio codec)
• .GIF - Graphics Interchange Format
• .JPG, .JPEG, .JPE - Joint Photographic Experts Group image
• .MP3 - MPEG Audio Layer 3 (codec: MPEG Audio)
• .MP4 - High Quality Video (codecs: MP4: H.264 video & HE-AAC audio)
• .MP4 - MPEG-4 Video (codecs: Microsoft MPEG-4 v1, Microsoft MPEG-4 v2, Microsoft MPEG-4 v3 & ISO MPEG-4 v1
• .MPEG, .MPG, .MLV - MPEG-1 (codecs: MPEG-1 video & MP2 audio)
• .PNG - Portable Network Graphics
• .WAV - Linear Audio (codecs: Uncompressed PCM-encoded & ADPCM-encoded)


I faktycznie gdy przeglądam z poziomu odtwarzacza sieciowego zasoby Qnapa ( w tym przypadku Popcornhors A110 który wykrywa i łaczy sie z zasobami bez problemu )wyskakują nazwy plików ale ikonka jest z wykrzyknikiem i pliku odtworzyc sie nie da.
Jest na to jakis sposób, czy pozostaje tylko przeglądarka plików?

Moze ktos bedzie wiedzial jak sobie z tym poradzic.
 
Z jakiej wersji Twonky Media korzystasz?

W wykazie obsługiwanych formatów nie ma plikow .flac.

95% swoich zbiorów audio trzymam jako *.flac i dla wersji Twonky 4.4.17 nie ma najmniejszego problemu z ich odtwarzaniem. Płyty były zgrywane do formatu *.wav przy użyciu WMP, a potem konwertowane do formatu flac z użyciem flac encodera (http://flac.sourceforge.net/) przy domyślnych ustawieniach.

Podejrzewam że problem może dotyczyć konkretnie konfiguracji Twonky - Popcorn. Niby DLNA to standard, ale przykładowo Windows Media Player 11 mimo iż jest klientem DLNA to też nie potrafi odtwarzać wystawionych zasobów w formacie flac, podczas gdy Pioneer radzi sobie z tym bez problemu.

pozdrawiam
Moli
 
Ano własnie, rzecz w tym ze w Popcornie w ustawieniach serwera Upnp juz nic nie ma i o ile po katalogach wchodzac odtworzyc mozna wszystko, to od strony twonky media juz tylko mp3.
Wogóle szukam programu dla ipoda który grzebiąc w bibliotece serwera Qnapa potrafi odpalic plik przez wifi na Popcornie.
Squezzebox i Linn maja swoje oprogramowanie i w ich przypadku to działa.
Znalazłem takie cos jak play plugin, dziala super, odnajduje wszystkie serwery upnp i urzadzenia do sterowania, czyli tutaj samego siebie i popcorna np.
I tu zaczynaja sie schody, Do siebie ( czyli na słuchaweczki) potrafi odtworzyc wszystko nawet wav 96/24, flac96/24, a w popcornie znowu tylko mp3.
I nie wiem czy problem tkwi po stronie Popcorna, programu Play plugin w ipodzie, czy w ustawienach serwera. Popcorna i baze widzi ale nie wszytkie pliki potrafi odpalic
W sumie na logike to Qnap nie gra, tylko udostępnia plik, grac powinien popcorn, sterownik (Ipod z programem) wyslac odpowiednie polecenie.
Gdzie jest problem nie mam pojęcia.
 
Z postów wynika że nie pierwszy mam taki problem, faktycznie raczej popcorn jest problemem.
Twonky media w wersji 5.1.3 działa u mnie tylko na PC - nie potrafie odpalic tego na Qnapie ale tak czy siak problem z plikami .flac identyczny - Popcorn widzi ten upnp ( są tam dyski podpiete na usb do PC) ale flac'ów nie widzi
Zaktualizowałem soft na Qnap ( udało się mam wersję 4.4.17) ale problem pozostał.
Pozostaje czekac na nowy soft dla popcorna albo na kase na Linna ( Majik, Akurate) - te klocki nie mają tych problemów
Dzięki serdeczne za podpowiedzi
Pzdr GK