Pomoc Planowanie przestrzeni dyskowej

Dekrement

Passing Basics
Beginner
11 Luty 2021
15
2
3
32
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Temat poruszany wielokrotnie, z każdego wątku czegoś się nauczyłem, a teraz chciałbym abyście zweryfikowali moje plany.
Mam TS-251D-4G i jeden hdd 3tb. Na dysku znajduje się jedna pula pamięci, jeden wolumin gruby, a na nim multimedia i dokumenty (lokalne, a także kopie z chmur) oraz migawki tego woluminu.
Kupiłem drugi dysk 3tb. Dzięki forum wiem, że RAID 1, nie jest zawsze najlepszym pomysłem. Planuję na nim backup dysku pierwszego oraz backup systemu dwóch laptopów.
Czy najlepszym wyjściem będzie ustawienie woluminu statycznego na drugim dysku? Może jest gdzieś błąd w moim myśleniu i powinienem całkowicie zmienić podejście?

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka
 
Jeszcze nie wybrałem oprogramowania do backupu dla laptopów. Polecasz Veeam?
Póki pierwszy dysk nie jest pełny to pewnie uda się zrobić backup wszystkich danych. Z czasem pewnie z części będę musiał zrezygnować na rzecz kopii na dysku zewnętrznym usb.
 
Jeszcze nie wybrałem oprogramowania do backupu dla laptopów. Polecasz Veeam?
Darmowy robi robotę.

Póki pierwszy dysk nie jest pełny to pewnie uda się zrobić backup wszystkich danych. Z czasem pewnie z części będę musiał zrezygnować na rzecz kopii na dysku zewnętrznym usb.
Nie pchałbym się w to - raczej selektywnie kopiowałbym dane - film/seriale to raczej rzeczy mało potrzebne. Dokumenty zdjęcia - jak najbardziej.

No i niezapomnij Backup skuteczny, czyli zasada 3-2-1 - BackUp Academy
 
Dzięki za rekomendacje Veeam, na pewno sprawdzę.
W sumie 90% multimediów jakie mam to rodzinne zdjęcia i nagrania wideo. Od filmów i muzyki mam streaming :)

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. pełny dysk
  2. pula czy wolumin