Pomoc Plex czy KODI - co jest lepsze?

profitmedia

Entry Technician
Q Associate
29 Marzec 2016
40
3
8
54
QNAP
TS-x53Be
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Witam,
wymieniłem swojego starego Qnapa na model TS-251A również z myślą o stworzeniu fajnej prezentacji zgromadzonych multimediów (filmów, zdjęć, muzyki) z możliwością przeglądania ich na telewizorze smamsug smart tv, tabletach czy komórkach (zdalnie i lokalnie).
Model Qnapa TS-251A wybrałem między innymi z powodu niezłych parametrów.
Nastawiałem się na Plex-a ale po instalacji i zbudowania biblioteki mam problem, że lokalnie na tablecie wywala mi odtwarzanie po 1 minucie.
Program chce jakąś aktywację płatną - czy to jest konieczne?
Nie znam KODI a wybrałem PLEX-a bo jest wspierany przez Qnapa a teraz nie wiem co robić.
Który z systemów jest lepszy?
Na jaki się nastawić?
Proszę o wskazówki :)

Wersja oprogramowania Firmware: x.x.x Build 20YYMMDD
Model serwera: QNAP TS-251A
 
pytanie z serii - co jest lepsze: mac czy Windows ? IOS czy android?
nie dogodzisz wszystkim i nie będziesz miał wszystkiego.

PLEXowa appka na androida jest płatna - kropka.

KODI po sieci lokalnej działa zajefajnie, a PLEX doskonale się sprawuje przy dostępie z zewnątrz (WAN/Internet).

PLEX wspierany przez QNAPa jest tak samo jak KODI - wcale - napisz do helpdesku to cie odeślą do producenta oprogramowania.
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
Czyli jak bym chciał przeglądać bibliotekę lokalnie na tv czy kompie to PLEX zadzaiała - jeżeli lokalnie czy z zewnątrz na androidzie to nie zadziała ....
KODI lokalnie zadziała bez problemu również na androidzie ale z zewnątrz nie zadziała?
 
Czyli Ty używasz PLEX-a a nie KODI?
Udało mi się skonfigurować TV, odpaliłem też film ze strony www na androidzie i chodzi.
Teraz puszczam dwa różne filmy i odtwarzają się normalnie :).

Co muszę jeszcze zrobić, żeby można było oglądać filmy online a nie tylko lokalnie - myślę tu o tablecie czy komórce.?