Pomoc Plex jakośc dzwięku

Yokusti

Entry Technician
Q Associate
30 Październik 2015
46
3
8
46
Poland
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Zauważyłem, że w amlitunerze rozpoznaje strumień dzwięku jako DTS PCM. Z tego co się orientuję to PCM jest to analogowy dzwięk przetwarzany na cyfrowy. Czy istnieje szansa polepszenia dzwięku? W opcjach Plex znalazłem opcje odtwarzacz/wymuś obsługę dźwięku wielokanałowego...czy istnieje jakaś opcja aby amplituner nie rozpoznawał jako PCM. Qnap-a mam podłaczonego HDMI z telewizorem, a TV z amplitunerem optycznym...w ustawieniach TV nie mogę zmienić przy wyjściu optycznym SPIDIF z PCM na Dolby Digital...?

Wersja oprogramowania Firmware: x.x.x Build 20YYMMDD
Model serwera: QNAP XX-XXX
 
Co za Plexa używasz? Tej wersji Androidowej? Czy wersji w HDS?
Jeśli chodzi o tą druga opcję to wydaje mi się że ona już od dawna nie jest wspierana i zapomniana przez twórców jak wersja dla W10.
Plex ostatnio mam wrażenie idzie linią pochyłą ku dołowi jeśli chodzi o swoje programy.
 
Aplikacja dla HDS jak powiedziałem to narzędzie które nie jest zalecane. W ustawieniach dźwięku masz włączone przekazywanie?

Nie mam teraz HDS już więc ciężko mi będzie pokazać co mam na myśli.

Nie zmienia to faktu że zastanowiłbym się nad zmianą odtwarzacza na Kodi z PlecKodiConnect. Większość Twoich problemów zniknie.
Inne rozwiązanie to zainwestowanie w odtwarzacz dedykowany do filmów. Może być prosty Android Box.

Zapomniałbym Plex wydał nakładkę na Kodi, więc wystarczy zainstalować Kodi i ich nakładkę która chyba już jest za darmo dla wszystkich.