Pomoc PLEX - napisy

pawurb1978

Virtualization
Q's Architect
16 Marzec 2012
679
184
93
QNAP
TS-x70 Pro
Ethernet
1 GbE
Robię pewnie jakiś głupi błąd i nie mogę dojść do tego jak zmusić plexa do wyswietlania napisów ? Chodzi mi o napisy znajdujące się w pliku obok filmu. Nazwy się zgadzają. Próbowałem różnych formatów i kodowania i nic. Poradźcie jak to powinno wyglądać bo kręcę się w kółko :s
 
Dobrze najpierw w ustawieniach Plex > Serwer > Preferowany język napisów wybrać polski, dodatkowo Tryb wyświetlania napisów.
Domyślnie jest ręcznie więc będą na filmie przed uruchomieniem można wybrać napisy w pozycji Napisy ( pozycja pod Dźwięk)

ai59.tinypic.com_2hevwqp.png


Albo druga metoda włączyć film i w prawym górnym rogu obok suwaków pojawi się taki dymek i możliwość wybrania napisów.


Albo zmieniasz na tryb wyświetlania o którym wspominałem na "Wyświetlaj gdy ścieżka audio w języku obcym.
u mnie jest jeden błąd że polski mówiony odkrywa jako Nieznany i walczę aby tak jak inne języki w filmie sam wykrywa tak Naszego nie.
 
Wsyzstko fajnie tylko nie działa.
1. nie TV tylko testuje na kompie
2. pod dźwiękiem w napisach widnieje tylko BRAK i nie ma możliwości wyboru
3. Język, lokalne źródła etc... włączone i ustawione

Pojawiły się gdzie niegdzie napisy po odpaleniu w AGENTS opensubtitles ale nadal nie czyta nic lokalnego. Format pliku, dopisek "pl" w nazwie, kodowanie - sprawdzone i nadal nic. :-(
 
Albo w Agentach ustawia plex nie masz zaznaczone Local Media Assets source i nie jest na samej górze
(wg poradnika Adding Local Subtitles to Your Media – Plex )

Jak to pierwsze nie daj mi nazwę filmu i napisów jedynie tu widzę problem.

Tak powinny się nazywać pliki poprawnie
Batman Begins (2005).mp4
Batman Begins (2005).pl.srt
 
Albo w Agentach ustawia plex nie masz zaznaczone Local Media Assets source i nie jest na samej górze
(wg poradnika Adding Local Subtitles to Your Media – Plex )
Jest ustawione jak fabryka kazała

pliki np:
Orphan.Black.S02E01.720p.HDTV.x264.mp4
Orphan.Black.S02E01.720p.HDTV.x264.pl.srt

zmieniam na coś prostszego
Orphan Black - S02E01.mp4
Orphan Black - S02E01.pl.srt

i też nie widzi
Na razie odpuszczam. Ma to jakieś bugi. Nawet najnowsza wersja. Sprawdziłem na wiele sposobów. Jeden serial, jedno kodowanie, jedno źródło napisów - część widzi a niektórych nie i nie da się go zmusić żeby było inaczej. :s
 
Widzę że czasami źle działa Plex z filmami gdzie nie ma kropek a są spacje lub podkreślenia. W tym przypadku na pozycji napisy nie mam wyboru żadnego.
W moim przypadku te znaki były w napisach ale jak zmieniłem zaraz wszystko po odświeżeniu wróciło do normy.

Wg informacji miałeś kropki i nie działały hmm i dziwne to że nie mas pozycji tej co Ci pokazałem.
 
Ostatecznie okazuje się że plex nie czyta niczego co jest zewnętrznym plikiem z napisami :( dlaczego nie wiem :s Starałęm się już zrobić różne sztuczki i nic. Poczekam może mu samo przejdzie :D
 
kiedykolwiek wcześniej na tym sprzęcie i tym konkretnie serwerze (plex), udało ci się odtworzyć film z napisami? Bo ja pamiętam miałem z tym problem
Teraz, od dłuższego czasu, używam twonky, i z tego serwera, bezproblemowo, włączam napisy zarówno w komputerze jak i na telewizorach - samsung i lg oraz wd live tv.
Tam nie dodaje się, do nazwy pliku z napisami, kodu kraju. poza tym, w serwerze nic nie trzeba ustawiać.
Napisy oczywiście w formacie *.srt
 
  • Lubię to
Reakcje: pawurb1978
Ale w plexie to działa, kurde używam dopiero od tygodnia ale po konfiguracji Agentów działa to prawidłowo. Dlaczego Wam ma to nie działać ???
Uzgodniliśmy że nazewnictwo masz w porządku więc problem jest w agentach nie widzących nic więcej jak tylko film.

Kurde a może jeszcze coś z kodekiem filmu jest dziwnego ?? Ściągnij jakiś mkv + srt i sprawdź czy wyświetlą Ci się napisy.
 
To nie jest problem z odtwarzaniem tylko z tym żeby plex widział napisy z pliku.
Próbowałem na różnych plikach mkv, avi mp4 i ni jak nie chce widzieć. Jak znajdzie na opensubtitles to są jak nie to z pliku nie i już.
 
  • Sad
Reakcje: goauld501
Widzę ostatecznie dwa rozwiązania - pierwszy to log przeanalizowanie czy znajduję napisy do filmu czy nie.
Druga odinstalowanie plexa i zainstalowanie ponowne, przy tym skasowanie konfiguracji plexa przed ponowną instalacją.
 
  • Lubię to
Reakcje: pawurb1978
trochę zainteresował mnie ten plex, fajnie to wszystko wyglada.
Przepraszam że podepne się pod temat, mam nadzieję że autor się nie obrazi
czy domyślnie serwer zawsze transkoduje w sieci lokalnej? jezeli tak to czy da się to wyłaczyć i jak?
 
Znalazłem :) Jak przypuszczałem głupi detal. W nazwie dwóch głównych katalpgów z filmami i serialami było po jednym polskim znaku. Taka sobie literka "ą". Zresztą wkradła się tam zupełnie przypadkiem bo nie mam w zwyczaju w takich miejscach wstawiać polskich znaków. Dzięki wielkie wszystkim za zainteresowanie.

czy domyślnie serwer zawsze transkoduje w sieci lokalnej? jezeli tak to czy da się to wyłaczyć i jak?
Poprawcie mnie jeśli się mylę ale plex z założenia strumieniuje więc transkodowania się nie obejdzie.
 
No właśnie nie do końca
Transkodowanie ma sens jeżeli dany odtwarzacz nie radzi sobie z rozdzielczością lub formatem, wtedy prze-transkodowany materiał przesyła po dlna
Właśnie sprawdziłem, twonky nie robi nawet 1% obciążenia procka
Plex momentami dochodził do 60% przesyłając do aplikacji plex w telewizorze, a w procesach na qnap
była pozycja plex transcoding
 
Transkodowanie ma sens jeżeli dany odtwarzacz nie radzi sobie z rozdzielczością lub formatem, wtedy prze-transkodowany materiał przesyła po dlna
Zgadzam się oczywiście co do zasady natomiast pisałem wyłącznie o samym plexie. Jest tak skonstruowany że z natury transkoduje wszystko.
 
  • Lubię to
Reakcje: vitek

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. https://forum.qnap.net.pl/threads/plex-napisy.6357/
  2. plex jak dodac polskie napisy