Pomoc Plex - przyspieszone działanie filmów i brak dźwięku

Fixxxer1

Entry Technician
Q Associate
22 Wrzesień 2015
47
5
8
40
QNAP
TS-x51
Ethernet
10 Mbps
Mam problem z Plexem na swoim TS-251 (1GB).
Po uruchomieniu filmu w *.mkv czy jakimś *.m2ts obraz jest kilkukrotnie przyspieszony i nie ma dźwięku.
Filmy divx czy avi działają normalnie.
Czym to może być spowodowane?
Aplikacje najnowsze, firmware NASa właśnie się zaktualizowało, sprzęt restartowany.
Druga sprawa - dlaczego w kliencie Plexa nie mogę wysortować filmów według katalogów tylko wszystko wrzucone jest do jednego wora?
Na samym NASie jest ta opcja, w kliencie nie.
 
Druga sprawa - dlaczego w kliencie Plexa nie mogę wysortować filmów według katalogów tylko wszystko wrzucone jest do jednego wora?
To nie jest przeglądarka plików. Utwórz kolejną bibliotekę filmową. Lub grupuj filmy, jeśli jest to kolekcja np. seria Bondów, albo 3 części Jurassic Park.

Mam problem z Plexem na swoim TS-251 (1GB)
Procesor w TS-251 jest troche za słaby na transkodowanie filmu. Używałbym wyłącznie streamu oryginalnego.

Zdecydowanie za mało na ten system. 2GB to minimum, które musisz mieć do optymalnej pracy.
 
Druga sprawa - dlaczego w kliencie Plexa nie mogę wysortować filmów według katalogów tylko wszystko wrzucone jest do jednego wora?
To nie jest przeglądarka plików. Utwórz kolejną bibliotekę filmową. Lub grupuj filmy, jeśli jest to kolekcja np. seria Bondów, albo 3 części Jurassic Park.
Ok. Miałem utworzony folder Filmy a w nim podfoldery typu Bajki, Władca Pierścieni itp. Z trylogią nie było problemów, gorzej jak mi się wyświetlało 56 odcinków Butiku Minnie czy 68 odcinków Ciekawskiego Georgea ;) Czyli muszę utworzyć folder Bajki obok folderu Filmy i dla każdego oddzielną kolekcję?

Mam problem z Plexem na swoim TS-251 (1GB)
Procesor w TS-251 jest troche za słaby na transkodowanie filmu. Używałbym wyłącznie streamu oryginalnego.
Ja nie chcę nic transkodować tylko uruchamiać film z rzeczywistym rozszerzeniem. Jak to zrobić?

Zdecydowanie za mało na ten system. 2GB to minimum, które musisz mieć do optymalnej pracy.
Problem z pamięcią zostanie jutro rozwiązany - kurier przywiezie 4GB.
Uściślę moją wypowiedź - filmy są przyspieszone na TV podpiętym przed HDMI z NASem. Nie oglądam niczego zdalnie (może na komórce po WiFi), bo nie mam publicznego IP (net w sieci Play).
Do tego nie mogę wymusić na Plexie odtwarzania audio w systemie 5.1. Odpowiednie opcje są zaznaczone, ale na amplitunerze pojawiają się tylko ikony dwóch głośników. Na HD station jest OK, tylko Plex coś miesza.
 
Ok, sprawdzę dziś wieczorem. To pewnie rozwiąże problem z głośnikami, ale nie z szybkością odtwarzanych filmów?
Jeszcze jedna sprawa - przy niektórych filmach z lektorem, trzeba znacznie zwiększyć poziom głośności aby lektor był słyszalny (leci tylko w centralnym) przez co efekty specjalne sprawiają że mi sufit trzeszczy ;) W jaki sposób to wyregulować? W samym amplitunerze czy w Plexie?
 
Jeszcze jedna sprawa - przy niektórych filmach z lektorem, trzeba znacznie zwiększyć poziom głośności aby lektor był słyszalny (leci tylko w centralnym) przez co efekty specjalne sprawiają że mi sufit trzeszczy ;) W jaki sposób to wyregulować? W samym amplitunerze czy w Plexie?
Jeśli dźwięk jest w Dolby i Twój amplituner ma funkcje Late Night, to proponuje z niej skorzystać.
Ew. pogłośnić głośnik centralny - co nie jest profesjonalne jak Late Night.
 
Włożyłem 4GB Goodrama i NAS odżył. Zupełnie inny wymiar pracy :) Nie wiem dlaczego w ogóle sprzedają ten model z 1GB kością.
Co do ustawień - mam identycznie ustawione parametry jak kolega wyżej, żadnych zmian, nadal obraz leci 8x szybciej niż powinien.
Usuwam po raz kolejny Plexa, zobaczymy czy coś to da.
Mam amplituner Yamaha RX-V563 i nie ma on raczej opcji Late Nihgt, chociaż jeszcze tego zestawu do końca nie rozpracowałem.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Co do ustawień - mam identycznie ustawione parametry jak kolega wyżej, żadnych zmian, nadal obraz leci 8x szybciej niż powinien.
Takie cyrki w plexie występowały gdy nieprawidłowo było ustawione wyjście audio.
Zobacz co masz w ustawieniach.

upload_2015-10-29_20-13-6.png upload_2015-10-29_20-13-58.png upload_2015-10-29_20-15-7.png
Na początek wyłącz wszystkie wspierane formaty (niech transkoduje) i ustaw 2.0 jako liczbę głośników. Jak odpali zmieniaj wg swojego sprzętu.
 
Zrobiłem tak ja pisałeś i ustaliłem, że źródłem problemów jest opcja DTS. Po jej włączeniu obraz jest przyspieszony i nie ma dźwięku. Samo wyłączenie tej opcji nie pomaga, muszę wyłączyć inne, włączyć je ponownie i dopiero jest dobrze. Tzn prawie dobrze, bo ma dźwięk tylko na dwóch kolumnach z przodu. Przestawianie pomiędzy 2.0 a 5.1 nic nie zmienia...
Edyta:
Jest tak - włączona opcja DTS i uruchomiony film z DTS 5.1 - obraz przyspieszony.
Opcja DTS wyłączona - obraz w porządku (ale chyba trochę klatkuje).
Opcja AC3 5.1 włączona i uruchomiony film z AC3 5.1 - obraz przyspieszony.

Co z tym zrobić?
 
Proponujemy kontaktować się z producentem oprogramowania Plex. Z mojej strony powiem, że nie mam takich problemów czy to ścieżka dźwiękowa Dolby TrueHD, DTS, czy nawet DTS Master Audio HD. Z czystej ciekawości podaj model swojego amplitunera oraz telewizora podłączonego do niego po HDMI.
 
Amplituner Yamaha RX-V563
TV Sony KDL 52w5500 zamiennie z projektorem Optoma HD26.
Zanim kupiłem tego NASa korzystałem z Xtreamera mk1 i takich cyrków nie było, ba, nawet na HD Station było OK. Ale poczytałem o Plexie jak go wszyscy zachwalali i się skusiłem ;)
Dziękuję Panowie za pomoc, postaram się napisać do producenta, jeśli nic więcej nie zdziałam.
 
Nieśmiało zapytam jak w tym przypadku zachowuje się Kodi na TS-251?
Jeszcze dokładnie przetestuję, ale wczoraj nie chciał też odpalić więcej głośników niż 2.
Za to Hybrid Desk poprawnie obsługuje wszystkie głośniki ale nie chciał wczytać kilku filmów w *.mkv (Powrót do przyszłości, Władca Pierścieni Extended, czyli filmy ponad 12GB). Dokładnie to pokazywał że katalog jest pusty.
Więc jak nie urok to sr... :]

mariuszsal, czyli nawet nie ma sensu do nich pisać? Nigdzie o podobnych problemach nie czytałem, masz jakiś link?
 
Za to Hybrid Desk poprawnie obsługuje wszystkie głośniki ale nie chciał wczytać kilku filmów w *.mkv (Powrót do przyszłości, Władca Pierścieni Extended, czyli filmy ponad 12GB). Dokładnie to pokazywał że katalog jest pusty.
Kodi? Być może źle utworzyłeś biblioteke. Zawsze możesz je odpalić z palca przeglądając Videos > Files.
 
Tylko czy na NASie to ten sposób będzie rozwiązaniem problemu?

@badrobot said:
> Oh I did finally get this working, and here what I did to get it working but oh boy was it painful for Ubuntu 15.04
>
> ****Remove Pulse audio****: sudo apt-get purge pulseaudio
>
> Confirm It really removed itself and move it if it hasn't : ls -l /usr/bin/pulseaudio
> sudo mv /usr/bin/pulseaudio /usr/bin/pulseaudio.bad
>
> ****Install a real Audio program****: sudo apt-get install gnome-alsamixer
>
> Confirm your channels are not mutted.
>
> Go to Ubuntu Home and search for Sound. It should come back with gnome also mixer
> Unmute any channels if they are mutted
>
> Here's an example of How mine looks
>
> ![](https://15254b2dcaab7f5478ab-24461f...nillacommunity.com/editor/w3/lu54mwe12rb8.png "")
>
> Fire up Plex Home Theater, goto Preferences > Audio ouput and select your settings
>
> for me I only had to check DTS capable receiver and TrueHD capable receiver
>
> Everything works fine with DTS from there.