Pomoc Pliki @__thumb - co to i dlaczego dodają się do biblioteki KODI

D

Damian9876

Guest
Cześć. Zmieniłem nazwę folderu w którym miałem filmy i już KODI się posypało. Próbowałem edytować źródło (zamiast je usuwać i tracić tyle info o filmach) ale filmy zaczęły się duplować więc wywaliłem źródło jednak i dodałem na nowo. Zauważyłem, że przy skanowaniu powstają mi dziesiątki filmów Thumb z jakiegoś 2012 roku. Zatrzymałem skanowanie i poszukałem info o tym. KODI rozpoznaje w każdym folderze z filmem dodatkowy folder @__Thumb w którym są jeszcze jakieś pliki (nie wiem jakie). Nie mam dostęp do tego folderu przez zapamowany dysk, nie mam też dostępu przez webowy File Station. W Windows mam pokazane wszystkie ukryte pliki. Rozumiem, że to może być miniatura ta zawartość Thumb - ale jednak tam jest jakieś krótkie wideo które jest rozpoznawane przez KODI. Średnio jak dodałem 5 filmów to powstało mi 20 filmów Thumb, czyli wnioskuję tych plików jest sporo. Widzę folder @__Thumb jedynie w KODI przy włączonej opcji 'Pokazuj w liście plików ukryte pliki i foldery'. Wcześniej tak nie było. Chyba tym razem wymusiłem uwzględnianie podfolderów czy coś.
1. Skąd się wzięły te foldery - czy utworzyło je KODI czy QNAPowe Media Station (wyłączyłem to już i nie korzystam) czy coś jeszcze?
2. Jak się dobrać do tych plików, zobaczyć co jeszcze jest w folderze ?
3. Czy jest sens istnienia tych plików, jeżeli jest ich sporo a na QNAPie mam głownie filmy, to może trochę ale jednak tracę pojemności na tym?
Pozdrawiam
 
Skąd się wzięły te foldery - czy utworzyło je KODI czy QNAPowe Media Station (wyłączyłem to już i nie korzystam) czy coś jeszcze?
Tak, to są pliki miniatur lub/i przetranskodowane media do wybranych formatów. Wywal folder i wyłącz skanowanie tego udziału przez Qnapa.
Czy jest sens istnienia tych plików, jeżeli jest ich sporo a na QNAPie mam głownie filmy, to może trochę ale jednak tracę pojemności na tym?
Nie widzę ich zastosowania poza aplikacjami Qnap'a.
 
A ja zawsze tego polecenia nie pamiętam i robie to tak:
upload_2015-5-15_17-5-52.png


Następnie przytrzymuje Shift+Lewy przycisk myszy, aby zaznaczyć i skopiować do schowka .@__thumb wyświetlony w liście plików katalog:
upload_2015-5-15_17-7-22.png


Po czym naciskam Shift+Prawy przycisk myszy, aby wkleić i odznaczam kolejno opcje:
upload_2015-5-15_17-8-19.png


Po naciśnięciu OK, otrzymuje wyszukane katalogi:
upload_2015-5-15_17-8-49.png


Naciskam Panelize i w efekcie otrzymuje:
upload_2015-5-15_17-9-6.png


Które kolejno zaznaczam Insertem i naciskam F8 - Delete :)
upload_2015-5-15_17-9-43.png
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
A czy nie można mieć dostępu do tych ukrytych plików inaczej niz przez ten program powyżej? midnight commander? nie potrzebuję aż tak zaawansowanych procesów i linuxa żeby kilka plików, nawet ręcznie wywalić
A po co włączyłeś miniatury na wszystkie pliki?
Jeszcze sprecyzuję, raczej nic nie włączałem, jeżeli tak to przez przypadek. Jak mam się upewnić, że żadne miniatury ani inne nowe pliki Thumb mi się nie tworzą? Gdzie to odszukać w panelu sterowania?
 
Total Commander pokazuje pliku ukryte które mam na komputerze, ale już nie pokazuje ich na zapamowanym dysku windows.
Musze ustanowić połączenie FTP na QNAPie, zrobię to jutro
Dzięki za dotychczasową pomoc!