Pomoc Pliki z jednego QNAPa na drugim w File Station

maks87

Network Architect
Q's Professional
20 Lipiec 2012
448
2
69
28
37
Warszawa
QNAP
TS-x73
Ethernet
1 GbE
Posiadam w dwóch fizycznych lokalizacjach dwa QNAPy. W pierwszej z nich chciałbym mieć dostęp do wybranych katalogów z tego drugiego, na poziomie File Station. W drugiej lokalizacji posiadam stały, publiczny adres IP. Jakiś czas temu coś takiego robiłem i wystarczyło w File Station wybrać zdalna instalacja a następnie poprzez CIFS/SMB skonfigurować połączenie, podając adres IP, login, hasło oraz katalog do którego chcemy mieć dostęp.
W tej chwili tak to konfiguruję i pojawia się błąd, nie da się podłączyć do tego drugiego QNAPa.
Czy w sieci gdzie jest drugi QNAP muszę jakieś dodatkowe porty przekierować etc? Dodam, że jak tam ustawię DMZ na QNAPa to wtedy mi "działa", więc tak jakby potrzeba było przekierowania jakiś dodatkowych portów - tylko jakich?
Napisałem "działa" bo tak na prawdę tylko pobiera listę katalogów z tego QNAPa ale dalej nie mogę ich dodać - jest błąd. Co więc trzeba jeszcze w QNAPie ustawić aby dało się tak połączyć?
 
Ja bym zarejestrował Qnap w myqnapcloud.com i spróbował go dodać przez to:
upload_2019-7-9_7-52-48.png
 
Chciałem wykorzystać posiadane stałe, publiczne IP i nie korzystać z "pośredników" tylko bezpośrednio się łączyć. Tym bardziej, że widzę strukturę katalogów, ale jak któryś wskażę do podłączenia to wywala błąd.
Zrobię potem screeny jak to wygląda.
Załączam screeny o których pisałem. Po wpisaniu adresu IP QNAPa z którym chcę się połączyć jest on rozpoznany, widać to na pierwszym screenie gdzie opis zdalny host jest uzupełnione. Następnie widzę wszystkie udostępnione katalogi z tego QNAPa, wskazuję ten który chcę zmapować u siebie i pojawia się błąd.

Czy to kwestia jakiegoś ustawienia po stronie mojego czy tego drugiego QNAPa?
 

Załączniki

  • q1.png
    q1.png
    18,9 KB · Wyświetleń: 80
  • q2.png
    q2.png
    17,8 KB · Wyświetleń: 73
  • q3.png
    q3.png
    17,6 KB · Wyświetleń: 76