Pomoc Połączenie dwóch Qnapów - montowanie dysku sieciowego

alladyn21

Entry Technician
Q Associate
22 Wrzesień 2017
74
4
8
33
QNAP
TS-210
Ethernet
10 GbE
Witam

Myślałe o VPN niestety operator blokuje mi połączenia - tzn na jednym qnapie mam serwer VPN i on działa - mogę połączyć się do niego z dowolnego urządzenia. Na działce postawiłem sobie starego qnapa do monitoringu niestety nie jestem w stanie połączyć ich po VPN :( (orange flex chyba blokuje tego typu połączenia).

Co najdziwniejsze - jak jestem na działce i podepnę się pod wifi to z telefonu mogę połączyć się po VPN z domem. Nie mam pojęcia czemu QNAP nie może nawiązać połączenia (porty 500 i 4500 odblokowane w routerze)

Router to : B311s-220

Tzn w qvpn na działce ustawiłem klienta kliknąłem połącz i nic - ikonka połączenia niby połączona ale na serwerze nie ma podłączenia.

Reasumując niestety padło na myqnapcloudlink bo to był jedyny sposób na dostanie się tam z zewnątrz ( przynajmniej na razie ze względu na problemy ). Teraz pytanie czy mogę podmontować jakoś volumen z działki do mojego qnapa w domu? Generalnie do tego chciałem użyć VPN no ale jeśli się nie da to może jest jakieś inne wyjście?

Wiem, że mogę wejść sobie przez przeglądarkę (działa tylko przez smartlink) ale wygodniej byłoby mieć wszystko w jednym miejscu :p
 
Jak najbardziej. Robisz upranienia NFS dla danego IP, a w domu montujesz wolumen przez HybridMount.
 
eh niestety nie widzi mi serwera co za pech :D jestem z tym tematem w kropce :(
Połączono posty:

może zechce mi ktoś pomóc z tym spięciem tego po vpn? chociaż rzucić okiem czy ja coś źle ustawiam czy faktycznie isp mnie blokuje :(
 
1645535933304.png

DNS się zgadza ? :>
 
  • qlink.to/nazwa ten adres dziala ale nazwa.myqnapcloud.com juz nie

  • nie mam tam windowsa pod ta lokalizacja tylko nas - bede tam za 15 minut celem podpiecia go pod upsa wiec sprawdze :) ale no adres sie zgadza w ustawieniach qnapa
Połączono posty:

komenda ktora podales w cmd zwraca mi wew ip ktore nas dostaje od routera
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qlink
  2. jak połączyć dwa qnap