Pomoc Po aktualizacji brak możliwości kopiowania plików między folderami- brak uprawnień

sebudin

Passing Basics
Beginner
31 Styczeń 2017
14
1
3
44
Skierniewice
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam

Po ostatniej aktualizacji do wersji w stopce zauważyłem brak możliwości kopiowania plików między podfolderami folderu współdzielonego. Dotyczy to tylko dostępu poprzez sieć microsoft, logując się do qnapa i kopiując plik poprzez File Station kopiowanie plików między podfolderami działa bez problemu. Przy identycznej próbie w zamapowanym na PC folderze mam komunikat o braku praw dostępu przy wklejaniu.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.1. 14560 15102020
Model serwera: QNAP ts-251
 
u mnie działa poprawnie:

upload_2020-10-19_11-16-1.png

Ctrl-C + Ctrl-V

upload_2020-10-19_11-17-0.png

Ctrl-X + Ctrl-V
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Mam podobny problem po ostatniej aktualizacji przy zmapowanych dyskach.
Gdy skopiuje plik w tym samym folderze to tworzy się kopia o zerowej pojemności.
Gdy kopiuje plik do innego folderu to dostaje komunikat że "Lokalizacja docelowa zawiera już plik o nazwie 'nazwa pliku' " (chociaż folder jest pusty i na pewno nigdy nie zawierał takiego pliku) i gdy wybiorę "zamień plik w w miejscu docelowym" to dostaję komunikat "Musisz mieć uprawnienia do wykonania tej operacji", po zamknięciu komunikatu tworzy się plik o zerowej pojemności.
Przy próbie skopiowania folderu zarówno do tej samej lokalizacji jak i do innego folderu w tym udziale, dostaje komunikat "Nie można znaleźć tego elementu. Prawdopodobnie elementu nie ma już w 'lokalizacja'. Sprawdź lokalizację i spróbuj ponownie." po czym kopiują się wszystkie pliki, tylko że wszystkie mają zerową pojemność.
QNAP TS-1283XU-RP
Firmware: 4.5.1.1456
 
Hej
Witam

Po ostatniej aktualizacji do wersji w stopce zauważyłem brak możliwości kopiowania plików między podfolderami folderu współdzielonego. Dotyczy to tylko dostępu poprzez sieć microsoft, logując się do qnapa i kopiując plik poprzez File Station kopiowanie plików między podfolderami działa bez problemu. Przy identycznej próbie w zamapowanym na PC folderze mam komunikat o braku praw dostępu przy wklejaniu.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.1. 14560 15102020
Model serwera: QNAP ts-251

U mnie podobny objaw - przy kopiowaniu w pojawia się komunikat
upload_2020-10-19_21-48-20.png


Jedynie na koncie admina nie występuje błąd, z MacOS każde konto działa bez problemu.
Zmiana uprawnień użytkowników, tworzenie nowych - nic nie pomaga.
Problem pojawił się po zainstalowaniu ostatniej aktualizacji.

QNAP TS-963x
Obecna wersja oprogramowania systemowego 4.5.1.1456
Zgłoszone ticketem do Qnap, zalecono downgrade systemu do wersji 4.4.3. Przywrócenie tej wersji pomogło. Czekamy na naprawę najnowszej aktualizacji przed kolejną jej instalacja.
 
  • Lubię to
Reakcje: Kong
Panowie , mam ten sam problem tj, brak mozliwości kopiowania plików z lokalnego dysku na udostępniony, czy można bezpiecznie zejść na ostatni 4.4.3?
Od tygodnia zachodze w głowę a wystarczyło wejsc na forum :((
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. brak dostępu do plików
  2. brak uprawnien
  3. musisz mieć uprawnienia do wykonania tej operacji
  4. ts-1283xu
  5. kopiowanie folderu