Pomoc Po aktualizacji brak zdjęć w albumach Photo Station

dexter

Systems Admin...
Q's Expert
7 Listopad 2012
217
30
28
Siedlce
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
Witam wszystkich.

Kilka dni temu zdecydowałem się na aktualizację QTS do 4.3. Ogólnie nie napotkałem większych problemów jednak zauważyłem, że w aplikacji Photo Station brakuje zdjęć w albumach. Wszystkie albumy są ale bez zdjęć. Przypuszczam, że czeka mnie dodawanie na nowo ale może ktoś miał podobny problem i rozwiązał go w jakiś prosty sposób?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3.0095 Build 20170216

Model serwera: QNAP TS-453A
 
Ale onie nie zniknęły z dysku tylko nie są widoczne w albumach które były utworzone przed aktualizacją. Uprawnienia do albumu także zostały takie jak były pierwotnie nadane.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
 
To może ja się tutaj podepnę, mam podobny problem mianowicie wczoraj odpaliłem nowego TS-251A i na próbę w Photo Station próbowałem przegrać trochę zdjęć i filmików do nas-a i teraz:
1. nie wiem jaka jest różnica między zakładką folder a zakładką album w tym programie (czy każdy album musi być w folderze tym domyślnym multimedia?).
2. przy przegrywaniu nieraz pomimo komunikatu "skopiowano pomyślnie" nie widzę przegranych plików/albumów jak tworzę nowy album przy przegrywaniu albo np. pliki zdjęciowe się przegrają ale nie tworzy się album tylko wszystko ląduje w głównym katalogu multimedia, nieraz jak przeładuję stronę albo poskaczę po programie to się pojawia ten album...takie hece, nie wiem czy to jakiś problem z softem czy moją siecią domową, chociaż nasa widzi i słyszy.
 
1. Zakładka folder pokazuje Ci strukturę twoich folderów gdzie przechowywane są zdjęcia, natomiast w albumach widzisz utworzone przez Ciebie albumy. U siebie osobiście dla uporządkowania, zdjęcia przechowuje w odpowiedniej strukturze katalogów, dzięki temu zachowuję porządek nie tylko w samym PhotoStation ale i na dysku. Albumy natomiast tworzę w oparciu o wcześniej utworzone foldery.
2. Jaka wersja QTS? W 4.3 występuje u mnie problem tj. z odświeżaniem. W szczególności widać to przy dodawaniu np. virtualhostów. Po dodaniu muszę zamknąć okno z panelem sterowania i dopiero widzę to co dodałem. Wczoraj 2 godziny miałem połączenie zdalne z supportem i diagnozowali problem. Podobno mają to poprawić. Opisany przez Ciebie problem wygląda dosyć podobnie chyba, że trochę inaczej zrozumiałem.
 
Czyli generalnie przy przegrywaniu tworzę nowe foldery (takie odpowiedniki katalogów na dysku przenośnym) i tam trzymam zdjęcia czy wideo, natomiast albumy mogę tworzyć ze zdjęć z różnych folderów tak? Jeśli chodzi o oprogramowanie to mam 4.2 jakiś built 4 czy coś w każdym razie zaktualizowało się zaraz po zainstalowaniu. Softu 4.3 nie brałem bo pisało że to beta... A jaki jest najlepszy i najszybszy program do przegrywania danych (niekoniecznie tylko zdjęć ale wszystkich) Qfinder pro? Czy wogóle najlepiej podpiąć dysk przenośny pod nasa przez usb i przegrywać tylko jakim programem?
Witam, już mi się trochę wyjaśniło, po prostu mieszałem foldery z albumami i się dziwiłem, że jak kasuję z albumu to mi zostaje w folderze itp. :)