Pomoc Po aktualizacji TS-119_20140612-4.1.0 Qnap nie odpala

toolman

Entry Technician
Q Associate
1 Październik 2009
34
3
8
QNAP
TS-119/219
Ethernet
1 GbE
Wczoraj zapodałem aktualizowanie TS-119, przez automatyczne pobieranie. Qnap się zaktualizował, zapytał o restart. Pozwoliłem mu się zrestartować i już nie powstał. Status miga cały czas na zielono/czerwono. Nie da się z nim połączyć.
Co teraz?
Nie ukrywam że nie uśmiech mi się całkiem na nowo instalować firmware.
Proszę o pomoc.
 
Tak, po wyjęciu dysku QFinder widzi go.

Schowek01.png
 
Dokładnie taka sama sytuacja u mnie.
Tylko u mnie przyczyną był uszkodzony dysk twardy w TS-110 z raidem Q-mirror1 na esata.
NAS pracował na 4.0.2,
uszkodził się,
wstawiłem całkiem nowy dysk, - zobaczył że ma nowy i zaciągnął sobie soft z neta 4.0.7,
dane na esata byly widziane że są częścią Q-mirror1 ale nie przywróciło się bo pewnie nie zgadzał się identyfikator dysku (bo nowy)
więc uruchomiłem QNAPa z zamontowanym do środka dyskiem który wcześniej pracował na esata jako Qmirror1
odpaliło, raz....
był komunikat w logach że soft na flash i na hdd się różnią i trzeba zrobić upgrade,
automat wyświetlał że soft jest aktualny a ręczna próba wgrania 4.1 się nie udawała (nawet świeżo po restarcie) i nawet z wgranym fixem bez restartu (o czym wyczytałem z forum)
szukałem softu 4.0.2 aby zrobić downgrade, i wtedy oba softy byłyby spójne i można by iść dalej ale nigdzie nie ma
teraz tylko niebieski ekran na przeglądarce i nawet nie ma pola do wpisania danych logowania..
 
Z tym że ja nie podejrzewam w ogóle dysku. Mam Qnapa jedno dyskowego bez RAID na zewnętrzny dysk. HDD jest w miarę nowy, może pół roczny. Wszystko grało super, aż do aktualizacji do 4.1.
Mam na dysku pona 2TB danych, backupy też mam, ale musiałbym wszystko synchronizować. Dlatego szukam innego rozwiązania niż na nowo instalowanie wszystkiego.
W ostateczności tak zrobię, ale jednak mam nadzieję że ominie mnie ta wątpliwa przyjemność.
 
Dziękuję za wskazówkę. Niepokoi mnie jedynie ostatnie zdanie:
Do NOT to re-initialize the HDD,which would wipe out the data.
Nie wiem jak mam to rozumieć, bo opis rozumiem tak, że jak przywrócę konfigurację, skonfiguruję sobie, to będzie wszystko ok. Czy tak jest w istocie?
 
chodzi o to że masz skasować konfigurację QNAPa ale nie zawartość dysków!
Jest uszkodzony plik z configiem - trzeba go skasować i podlinkować orginalny, następnie ustawić całego QNAPa tak jak był, zwykle przywrócić udziały, użyszkodników i ich prawa itd itp
 
  • Lubię to
Reakcje: toolman
Niestety, powyższy zabieg nie przyniósł efektu. Właśnie jestem w trakcie synchronizacji danych. Jutro instalka na czysto. Niestety.
Dziękuję za próbę pomocy.
 
Nie możliwe! Wklej loga z poleceń.
A jednak nie powstaje z podłączonym dyskiem. Dioda miga na zielono/czerwono. Dioda dysku zielona, nie miga. Nie da się wyłączyć normalnie, trzeba trzymać 10 sekund wyłącznik. Qfinder nie widzi go w sieci. Po restarcie z odpiętym dyskiem jest widoczny. Może coś źle robię, nie jestem biegły w linuxach.
Schowek02.png