Pomoc Po rozszeniu macierzy znikneły foldery home

Wicek

Nowy użytkownik
Noobie
25 Wrzesień 2015
4
1
3
36
QNAP
TS-x59 Pro+
Ethernet
1 GbE
Witam jak w temacie zniknęły mi foldery home po wymianie dysków . Czy zawsze się tak dzieje czy to był mój błąd chciałbym wiedzieć na przyszłość.
Przed rozszerzeniem aktualizowałem oprogramowanie może to miało coś wspólnego z usunięciem folderów?

Z góry dzięki za odpowiedź
Pozdrawiam
Wicek
 
Eeee po prostu masz takie zdolności że nawet szklaną kule potrafisz spsuć:)
Hmm mam dyski w raidzie więc wymieniałem po kolei dyski na większe , raidy się odbudowywały a na końcu dałem powiększenie pamięci i wsio.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
rozszerzenie macierzy jest operacją krytyczną dla macierzy , bardzo niedobrze że robiłeś update systemu.

Czy widzisz foldery jak wejdziesz za pomocą FileStation czy tam SSH ?
Jeśli tak - to po prostu załóź od nowa samych userów (jeśli sa w systemie, to kasuj BEZ usuwania danych).
 
Tworzyły mi się od nowa foldery dla użytkowników , więc bez zbędnego pitolenia wgrałem backup z tamtego tygodnia.
Tylko chcę wiedzieć czy po prostu przez rozszerzenie macierzy one zostały wykasowane żeby uniknąć kłopotów na przyszłość .
Dlaczego niedobrze że jak była nowa wersja systemu na mojego qnapa to ją zainstalowałem ?
Teraz serwer pokazuje mi że folder homes ma 6gb a sprawdzając wielkość z poziomu windowsa ma 160 gb ?
 
W filestation wszystko pokazuje ok rozmiar zgadza się z backupem.
Zrobię wieczorkiem restart serwera i zobaczymy czy wszystko wróci do normy.
Więc pewnie update systemu coś poknocił bo doszło dużo niepotrzebnych jak dla mnie usług niektóre są domyślnie włączone.