Pomoc Podłączenie dysku z Qnap'a pod PC

ryvar72

Nowy użytkownik
Noobie
26 Wrzesień 2015
5
1
3
QNAP
TS-x73A
Ethernet
1 GbE
Witajcie.
Czy można podłączyć dysk z Qnap'a do PC z Windows 10 w celu odczytu danych? Teoretycznie system zapisu powinien być odczytany na Windowsie ale czy faktycznie dam radę odczytać dane i czy Windows nie uszkodzi systemu plików.
Mój Qnap ma zainstalowane 2 dyski niezależnie (bez RAID) zależało mi na większej pojemności.
Potrzebuję dostać się do jednego z dysków ponieważ od paru tygodni mam problem z Qnap'em, zaczęło się od błędu " Re-launch process nvrd " i strasznego spowolnienia pracy systemu Qnap, to tego stopnia że po uruchomieniu Surveillance Station (korzystam z tej aplikacji do 2 kamer) zalogowanie trwało ponad 2 minuty.
Przez przypadek podczas kopiowania plików z jednego z dysków wydajność odczytu była na poziomie 1 MB/s (10 Mb/s) doszedłem do wniosku że coś z dyskiem nie tak, jednak SMART nie wskazywał żadnych błędów. Po wypięciu tego dysku wydajność powróciła do normy, jednak potrzebuję odzyskać dane z tego dysku dlatego moje pytanie.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.2 Build2016/08/23
Model serwera: QNAP TS-231
Dyski w QNAP: WD RED
 
Jest dobrze :) R-Studio sprawdził się rewelacyjnie, zobaczył mi wszystkie dane, dzięki.
Ale mam nadal problem może coś poradzicie. Dysk działa przeokropnie wolno, odczytuje dane poprawnie ale z prędkością dochodzącą do 1 MB/s pojedyncze strzały do 10 MB/s plik 150 GB kopiuje mi już 18 godzin a nawet nie ma połowy. Czy to jest uszkodzenie dysku? Testy jeszcze jak był zamontowany w Qnapie nie wykazały żadnych błędów, SMART też nic nie pokazywał. Mam b. dużo danych do odzyskania z niego, ale w takim tempie to mi zejdzie do zimy ... :)
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
recovery leci wolno ale leci, jak masz drobne dane piosenki, zdjecia to normalne ze leci wolno ;)

"grube" rzeczy typu pliki > 100 Mb leca bardzo ladnie

ale jesli wszystko leci tak wolno to oznacza usterke mechaniczna dysku.
 
  • Sad
Reakcje: kaktus
Mam duże pliki obrazów dysków, po kilkadziesiąt GB, wszystko leci wolno w tej chwili to już ok 250-500 KB/s i nie stałą prędkością tylko skokami. Usterka mechaniczna mówisz ... no fajnie, może uda się odzyskać tak czy inaczej...
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. jak odczytać dane z dysków qnap przez windows
  2. odczytac dysk na Windows