Pomoc Podłączenie serwera do tunera, prośba o pomoc.

ciepok77

Passing Basics
Beginner
7 Styczeń 2012
57
11
18
42
Rzeszów
QNAP
TS-x51
Ethernet
40 GbE
Witam. Od 4 lat posiadam serwer TS 451. Używam go głównie do przechowywania swojej wideoteki i odtwarzania jej. Serwer jest podłączony do amplitunera, następnie do telewizora. W serwerze zainstalowane są 4 dyski 3TB i pomału zaczyna brakować miejsca. Nie chcę wymieniać serwera, ani dysków na większe. Ściągnąłem ostatnio film w kodeku x265, jak wiecie film w full hd jest dzięki temu kodekowi ok 3-4 razy mniejszy. I tu zaczyna się problem, próbując go odtworzyć niestety co jakiś czas się zacina i rozjeżdża się obraz z głosem. Doczytałem, że mój serwer nie poradzi sobie z obsługą tego formatu, ale posiadam w domu tuner Ferguson Arriva 4K, który wspiera kodek x265. Na tunerze, gdyż działa na androidzie zainstalowałem kodi, jego też używałem na serwerze, ale nie widzi serwera. Moje pytanie brzmi; co muszę włączyć na serwerze, żeby połączyć go z tunerem i mieć dostęp do plików na serwerze przy użyciu tunera. Jest to w ogóle możliwe? Dziękuję za odpowiedźi.
 
w tunerze podpiać się udziałem SMB/NFS (cokolwiek co Q udostępnia) do Q

jest tam jakiś shell/przeglądarka sieci ?

w /etc/fstab trzeba dodać coś na kształt :

Bash:
//192.168.88.248/DATA2/filmy2/ /PC/filmy2 cifs user=samba,pass=share 0 0

gdzie
192.168.88.248 to adres IP QNAP
/DATA2/filmy2/ - udostępniany udział
/PC/filmy2 - pusty katalog gdzie chcesz przypiąć udział z QNAPa
i spróbować mount -a
 
Nie, no jasne, nie chodzi o to, że nie chcę się wysilać, tylko niewiele z tego rozumiem. Jeśli chodzi o serwer i ustawienia, przydziały to jestem mało kumaty. Wcześnie miałem na serwerze zainstalowane kodi, włączałem film i po hdmi wszystko działało, teraz dopiero pojawił się problem, ale zależy mi, żeby udostępnić serwer tak, by widział go tuner jako dysk. Za wszystkie odpowiedzi jestem wdzięczny:)
 
Witam po krótkiej przerwie, ale teraz w pracy urwanie głowy, chyba jak u wszystkich przed Świętami. Dalej nie poradziłem sobie z tematem, nieważne czy włączę smb czy nfs to żaden kodi, który jest zainstalowany na innym urządzeniu niż serwer nie widzi serwera. Jeśli włączę smb i próbuje dodać źródło plików na kodi z zewnątrz to nie widzi nic, pokazując błąd. Jeśli włączę nfs to kodi z zewnątrz widzi serwer, ale nie mogę wejść w katalog multimedia. Próbowałem przy nfs dodać foldery współdzielone, ale mogę tylko dać ptaszka przy folderze Records, nie mogę dać przy multimediach. Dalej nie wiem co robić. Jakieś pomysły? Tylko naprawdę szczegółowo opisane krok po kroku bo jestem laikiem. Myślałem, że serwer łatwiej da się udostępnić w własnej sieci:-(
 
Witam, dzisiaj udało mi się odpalić po NFS, mamy weekend wiec troszkę dłużej się pobawiłem. Nie wiem czy na początku było błędem, że w NFS zaznaczyłem tylko v4, teraz dałem również v2/v3 i w końcu byłem w stanie dodać bibliotekę na wszystkich zewnętrznych kodi (telefon, tuner) poprzez NFS. Wszystkim dziękuję za odpowiedźi i pozdrawiam.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Tuner
  2. zacina