Pomoc Podłączenie TS-251 w sieci - Potrzebna rada

branetre

Passing Basics
Beginner
19 Wrzesień 2012
13
2
8
37
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 Mbps
Witam. Zakupiłem dziś nowego TS-251 i pojawił się pewien problem z podłączeniem w/w nasa. Zdjęcie powinno pokazać o co mi chodzi, ale postaram się to opisać. Nie mam innej możliwości podpięcia jak na załączniku i teraz pytanie, czy da się tak ustawić w qts, aby komputer, który zostanie połączony do LAN1 otrzymał dostęp do internetu z jednoczesnym dostępem do serwera? LAN2 będzie podpięte do routera. Dodatkowo zależy mi na zachowaniu komunikacji serwera z telewizorem (DLNA)
 

Załączniki

  • Bez tytułu.png
    Bez tytułu.png
    2,7 KB · Wyświetleń: 36
Witaj,

Nie rozumiem idei tego rozwiązania. Możesz tak spiąć ale..
- komputer musi mieć kartę 2xRJ45 lub dwie niezależne karty sieciowe
- na jednej adresacji (jednej karcie) np. 192.168.1.x łączysz się z routerem i dalej internetem,
- na drugiej adresacji (drugiej karcie lub drugim porcie w podwójnej karcie) np. 192.168.2.x łączysz się z LAN2 w QNAP i tam musisz przydzielić IP z tego samego zakresu co na komputerze.
Ustawienia sieci w QNAP robisz w Network Switch

Tylko... skoro QNAP ma mieć połączenie z routerem to dlaczego komputer nie może mieć? Długość kabla jest problemem?
Możesz obok QNAPa postawić jeszcze jeden mały switch 5port/1GB i podłączyć 1 port do routera, 2 port do QNAPa, 3 port do komputera.
I masz wtedy wszystko w jednej sieci.
 
Nie jest problemem, ale jeżeli jest możliwość z panelu sterowania zrobić tak, żeby ten drugi lan działał jako switch to czemu nie mogę tak zrobić. Widzę tam w ustawieniach opcję virtual switch i pomyślałem że jeśli wpiszę bramę i dns to ruszy net na komputerze również.
To w takim razie pociągnę dodatkowo kabel. Jeszcze jedno pytanie mi się pojawiło, czy można jedno złącze lan1 podłączyć do routera a drugie lan2 bezpośrednio do TV? Na telewizorze nie potrzebuje internetu, a nie chcę obciążać routera, przepustowości puszczając bajki/filmy przez dlna.