Pomoc Podłączony dysk usb - Qnapa TS-269 PRO nie wstaje po restarcie

Mobby1977

Passing Basics
Beginner
20 Luty 2018
15
1
3
QNAP
TVS-x63+
Ethernet
100 Mbps
Cześć! Podłączyłem do mojego Qnapa TS-269 PRO dysk zewnętrzny dla zapewnienia sobie dodatkowego backupu danych. Moje pytanie brzmi, gdzie zmienię ustawienia aby mój Qnap wstawał po restarcie? Niestety od kiedy podłączyłem dodatkowy dysk na usb, Qnap nie wstaje po restarcie, gdy odepnę dysk zewnętrzny wtedy wstaje.

Dziękuję za wsparcie.​

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4.0486 Build 20180215
Model serwera: Qnapa TS-269 PRO
 
HelpDesk i jestem bardzo ciekaw odpowiedzi. Mój Q czasami również nie wstaje po restarcie (nie wiem od czego to zależy), ale nikt mi nie odpowiedział jak można sprawdzać co było tego przyczyną.

Może jakieś logi są podczas uruchamiania serwera które można przeanalizować?
 
Piszę z pamięci bo nie jestem podpięty pod ssh mojego serwera ale możesz sprawdzić logi uruchamiania systemu i zdiagnozować czy to nie problem bezpośrednio z systemem: /var/log/boot.log , /var/log/dmesg .
 
  • Lubię to
Reakcje: _Floyd
Panowie, sprawdziłem podpinając do wszystkich portów USB dysk zewnętrzny i po restarcie Qnap nie wstaje, pomaga odpięcie dysku zewnętrznego i restart Qnapa, wtedy nawet jest sygnał dźwiękowy BEEP i system idzie. Czy nie ma coś na styl BIOSa w Qnapie gdzie nadam priorytet na start z którego ma startować?
 
Wszedłem i sprawdziłem, nie widzę nigdzie podanych plików:
upload_2018-3-22_9-52-10.png


@GoRo33 sprawdzisz proszę ścieżkę?

Instrukcja:
Ściągasz WinSCP, wprowadzasz dane:
upload_2018-3-22_9-54-22.png

Szukasz katalogu i pliku.
 
Wszedłem i sprawdziłem, nie widzę nigdzie podanych plików:
21584.png


@GoRo33 sprawdzisz proszę ścieżkę?

Szukasz katalogu i pliku.

Cześć
QTS jest (ponoć) mdyfikacją Ubuntu więc założyłem że nie wyciel itego. Sprawdzę wieczorem i dam znać.
Ciekawe z tym QTS. Samych logów faktycznie niema ale na szczęście nie wywalili programu dmesg. Niech kolega wpisze w terminalu "dmesg" na skutek czego zostanie wypisany dziennik z boota QTS. Można poszukać wtedy jakiś dziwnych wpisów lub errorów. Ewentualnie Qnap Diagnostic Tool z App Center też może coś podpowiedzieć.

Tak czy siak jest to pewnie tylko informacyjnie bo wątpię aby można było coś zmienić poza przepięciem dysku pod inne USB.

Co nie zmienia faktu, że NAS to zwyczajny komputer i zapewne jest w nim bios do którego my szaraczki bez specjalnego oprogramowania nie mamy dostępu ;) - Już widzę te zapytania na forum -- "Zmieniłem coś w biosie i teraz mi NAS nie odpala" :D

PZDR
G.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qnap nie wstaje
  2. odzyskiwanie danych z raid