Pomoc Podpis cyfrowy stracił ważność - container station

maks87

Network Architect
Q's Professional
20 Lipiec 2012
448
2
69
28
37
Warszawa
QNAP
TS-x73
Ethernet
1 GbE
Ponieważ temat o nower wersji Container Station został zamknięty to zakładam nowy. Tak na prawdę 2-3 dni temu (nie pamiętam dokładnie kiedy) miałem zrobić aktualizację, ale zastanowił mnie wykrzyknik który się pojawił obok ikonki CS. Po najechaniu na niego pojawia się komunikat Podpis cyfrowy stracił ważność.

1647291610380.png


Po wejściu w szczegóły widać, że wygasł on 11 marca.
1647291637962.png


I teraz moje pytanie: co to dokładnie oznacza? Teraz jest 14 marca godziny wieczorne, czy przez 3,5 dnia nikt z QNAPa tego nie ogarnął? Czy robienie aktualizacji przy braku ważnego certyfikatu czymś grozi?
 
Dziwne. Mam najnowszą chyba wersję z 11.03(2.5.0.312) i nic się nie dzieje. Podpis jest. Unifi działa (z innego wątku nie chciało się instalować komuś).
Wczoraj, nie śledząc wątków o problemach CS, puściłem reboot QNAPa i jest ok.
 
po aktualizacji do nowszej wersji aplikacji komunikat znika w jednym jak i drugim przypadku. Chodzi chyba o informowanie użytkownika bo jest wysyłany mail od razu lub podpis cyfrowy kończy się na daną wersję jak wyjdzie nowsza.
 
A co jak zrobię aktualizację i się okażę, że to "wirus" a nie nowsze wersja aplikacji? Brak certyfikatu od razu zaświeca u mnie czerwoną lampkę i QNAP nie powinien dopuścić do takiej sytuacji.

Czy ktoś z nas zalogował by się do swojego banku widząc przy oknie logowania wykrzyknik i informacje, że certyfikat stracił ważność? Chyba nie.
 
No to tu też poszedłem do okienka, tzn. do help desku.

Najpierw jedna aplikacja, po kilku dniach druga. Dlatego nie ignoruję, ale jak to sprawdzić?
Dodatkowo był tu chyba na forum jakiś temat, że w nowej wersji container station coś jest popsute i robicie downgrade do starszej wersji. To drugi powód dla którego nie aktualizuję.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. wygasł podpis cyfrowy
  2. Podpis cyfrowy aplikacji stracił ważność
  3. certyfikaT
  4. uruchamianie aplikacji bez podpisu cyfrowego qnap