Pomoc Podpis Elektroniczny przez USB

dESIGNEz

Passing Basics
Beginner
18 Lipiec 2016
18
2
3
40
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Witam, mam pytanie techniczne. Chcę kupić QNAP dla mojego klienta kiedyś miałem własny będąc w UK byłem zadowolony i mam pytanie techniczne.
Nie będę pisał dlaczego chcę tak zrobić bo to szeroki temat i biuro gdzie są stare komputery z Windows XP i taniej postawić jedną VW z Windows 10.

Moje pytanie jest następujące
Stawiam Windows 10 jako maszyna Wirtualna i czy z poziomu maszyny mam dostęp do USB a w nim czytnika kart do podpisu elektronicznego. Czy takie rozwiązanie zadziała?
Jeśli tak to jaki NAS polecacie do takiego biura. Chodzi o cenę i musi mieć Virtualization Station. Miałem taki który miał Virtualization Station i wbudowany system w którym mogłem mieć różne aplikacje i działało to przez HDMI. Nie potrzebuję tego i przypuszczam że pilocik i ta funkcjonalność zwiększa cenę więc w zamian wolę szybszy NAS.
 
jestem prawie pewien że cały plan szlag trafi bo QNAP nie wspiera dongli USB z podpisami

zapytaj się QNAPa - helpdesk.qnap.com czy dla tego twojego modelu dongla bedzie on działał z QTSem.

chcesz wirtualizacji ? to jesteś skazany xD na Intela - dla przykładu : Dyski sieciowe QNAP w obudowach desktop

popatrz na ceny , dodaj DWA dyski przynajmniej , dodaj 8 GB RAMu (sam dołożysz - lista pamięci jest na forum), dodaj UPSa, dodaj dysk przenośny 500 GB/1TB - wychodzi drogo, ale w razie awarii nie boli tak mocno.
 
Jeśli postawisz na nim natywnie Windows to jedyny plusem jest kompatybilność z podpisem na USB. Reszta przemawia na minus - administracja oddzielna maszyną i jej "prowizoryczne" rozwiązanie sprzętowe. Ryzyka związane z bezpieczeństwem danych w tym rozwiazaniu mozesz tylko minimalizować ale ciężko będzie dojść do poziomu VM i mechanizmów qnap. Kosztowo moze taniej ale czasowo będziesz spędzał nad tym więcej czasu.