Pomoc Pomoc przy konfiguracji QNAP TS-1232XU

Krzych2

Nowy użytkownik
Noobie
9 Listopad 2022
8
0
1
38
QNAP
TS-x32X
Ethernet
10 Mbps
Dzień dobry,
Szukam dobrej duszy która pomoże przy konfiguracji serwera.
Serwer ma 3 dyski, chcę utworzyć kilka folderów z określonymi uprawnieniami dostępu.
Chcę zrobić zdalny dostęp.
Chcę umożliwić udostępnianie pewnej ilości miejsca na zewnątrz jako taki dysk buforowy.
Chcę zrobić backup poczty z serwera home.pl.
Oczywiście nie za darmo.
 
Chcę zrobić backup poczty z serwera home.pl.
QmailAgent lub jesli poczta google/microsoft to Boxafe

Chcę umożliwić udostępnianie pewnej ilości miejsca na zewnątrz jako taki dysk buforowy.
nie wiem co to jest dysk buforowy

np dostałem instrukcję konfiguracji VPN, w moim panelu sterowania wygląda to całkowicie inaczej i nie ma opcji VPN - instaluję się ją dodatkowo ?
Konfiguracja klienta OpenVPN – QNAP (NAS)
bo to stary manual, obecnie uzywa sie aplikacji QVPN i to w wersji trzeciej

Szukam dobrej duszy która pomoże przy konfiguracji serwera.
sam sobie to skonfiguruj
poczytaj forum i etc etc
 
dobra inaczej, mam 3 dyski po 12tb, utworzyłem 1 partycję która będzie się "robić" wg obliczeń qnap 300 godzin. Dyski dedykowane zgodne z stroną producenta.
Dwa jak doinstalować QVPN servie ? z dostępnych aplikacji

dysk buforowy - chodzi mi o to, żeby udostępnić np 100 gb danych i móc podać komuś link dostępu + hasło do tej lokalizacji aby mógł wrzucić dane - bez użycia VPN.
 
1668081491761.png
 
VPN zainstalowany, niestety 1 partycja utworzona, nie da się utworzyć kolejnej.
Serio nie ma nikogo kto przy pomocy TW był by w stanie się podłączyć na 5 min i sprawdzić konfigurację ?
 
ogólnie mam cyrk utworzona 1 wolumin pojemności wszystkich dysków - jak teraz podzielić go na " poddyski "
wcześniej utworzyłem 1 wolumin 1/3 pojemności dysków i nie dało się tworzyć kolejnych woluminów.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ile woluminów
  2. jak podzielić nas
  3. zdalny dostęp qnap
  4. Qvpn
  5. openvpn
  6. WireGuard
  7. zdalny dostęp