Pomoc Pomoc przy ustawieniu połaczenia AFP

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

jakinton

Passing Basics
Beginner
8 Listopad 2016
16
0
1
Kraków
QNAP
TS-x59 Pro+
Ethernet
1 GbE
witam serdecznie

Dzisiaj nagle odcięło prąd...

po włączeniu Qnapa TS 459 Pro + brak możliwości połączenie poprzez protokół apple AFP, gdyż pokazuje komunikat :

" na tym serwerze nie ma takiego udziału, sprawdź nazwę udziału i sprobuj ponownie"

problem występuje tylko przy probie łączenia z jednym katalogiem "multimedia" ( wszystkie defoltowe qnapa i inne są łączone)

poprzez protokół SMB wszystko działa

w logach pokazuje, ze dany użytkownik zalogował sie i zaraz w sekundzie następuje wylogowanie

probowałem wszystkiego i czytałem co tylko było na forum i w sieci (resetowałem ustawienia sieciowe, routera i na dwóch komputerach stacjonarnych apple ( win nie używamy)

niestety nic nie pomaga, a najgorsze jest to, ze cały itunes jest połączony za pomocą AFP :-(

może ktoś spotkał się z takowym problemem, lub ma jakiś pomysł jak to naprawić ?

będę bardzo wdzięczny i zobowiązany

Qnap TS 459 Pro +

4.2.2 build 20161102

system os Sierra 10.12.1

pozdrawiam,
Jak
 
Ja bym ci radził zgrać zawartość archiwum po smb i jeszcze raz podłączyć timemachine po afp ( tak jak przy pierwszy razie ) a potem ręcznie przerzucić wcześniejszą kopię - morze zadziała ;).
Sam sie wkurzam, kiedy po odłączeniu dysku TM i ponownym jego podłaczeniu komp nie widzi mi poprzeniego backupu :s.
ale zaraz - czy Apple'a nie porzuciło AFP ?
poza tym - czy w opcjach udostepniania QNAPa masz właczone AFP ?
Nie, nie porzuciło ale podobno można juz w sierra używać TM po smb a nie po afp. Osobiscie dalej używam afp :D.
 
Wybaczcie,ale nie jestem pomimo wieku, aż takim strasznym "lamerem" by nie sprawdziwszy wpierw wszystkich ustawień jak pisałem na Qnap i Mac Os Sierra "zawracać Wam "gitarę" i absorbować niepotrzebnie

Wszędzie jest udostępnianie po AFP ( Mac i włączony serwer Apple na Qnap)

Time machine faktycznie działa po Sambie, ale problem nie leży w Time Machinie, tylko w Itunes :-(

Drogi @killjoy jak podłączyć timemachine po AFP jak AFP właśnie nie działa :-(
dodatkowo chciałem dodać, ze zawsze miałem na pasku fidera katalog Time Machine , odkąd utraciłem połączenie AFP rownież go nie ma :-(
 
Czekaj, chodzi ci o biblioteke itunes-a ?
To w czym problem mieć ją podłączoną pod smb ?
Inaczej zainstaluj jeszcze raz sierre od zera i przywróć z kopi po smb skoro można ( i smb ci działa ). Potem sprawdź czy działą ci afp jak nie to stosuj smb ale skoro nie jesteś lamerem to sobie poradzisz :)
 
tylko według mnie to wina Qnap, gdyż nie można się połączyć AFP z dwóch komputerów apple ( drugi Mac mini nie był włączony przy braku zasilania)

z dwóch nie można się połączyć z AFP
 
A może zadziała tak:
1. Zmień nazwę popsutego udziału na inną.
2. Utwórz nowy udział o starej nazwie (pamiętaj o nadaniu praw dla użytkowników).
3. Jeśli zadziała, przenieś z poziomu file station (qts) zawartość starego udziału na nowy.
 
a czy czasem router może w jakiś sposób blokować połączenie AFP ?

czy istnieje taka możliwość ?

może router coś podczas awarii zasilania pomieszał ?

mój router to cisco liksys wrt 160 nl
jest widoczny

A jak utworzysz nowy udział, to jest widoczny?
 
no tak widoczny, lecz poprzez SMB, nie AFP :-([

QUOTE="badziewiak, post: 108428, member: 6941"]W takim razie problem może nie być po stronie qnap.[/QUOTE]
no i proszę pochodziłem trochę po angielskim forum i zobaczcie sami :

Re: MacOSX Sierra - Finder issues
by texas_fortune » Tue Nov 08, 2016 6:34 am

Exactly the same problem here. My AFP connection has become non-functional--sometimes it connects after tens of minutes, sometimes not at all. When it does, everything appears at Sharepoint and none of the subfolders are available.

Until the 4.2.2 20161102 firmware release, this setup worked without an issue. I am running Sierra 10.12.1.

As a side note, Time Machine backups using AFP appear to be working just fine.

All data is visible within the QNAP tools, so no issue there.

I've opened a ticket with support as well.

Thanks in advance for any insights.
czy można wrócić do starszego firmware ?

a jeżeli tak to jak to zrobić ?
 
widzisz, a byłeś przekonany, ze problem nie po stronie qnap ....

odpowiedz proszę jak z wgraniem starszego firmware , jakoś ten problem muszę naprawić ...

swoją drogą poczytaj sobie na oficjalnym angielskojęzycznym forum qnap ile jest problemów nie tylko z AFP SMB itd...
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.