Pomoc pomoc, pytanie

marekkal

Nowy użytkownik
Noobie
8 Maj 2023
14
-1
1
68
QNAP
TS-x64
Ethernet
1 GbE
Dzień dobry
zakupiłem TS-264, zamontowałem 2X NVME, 2X SSD, 1x NVME PCIE, w następnym kroku utworzyłam 3 pule pamięci z tych dysków. Chcę iść dalej i utworzyć woluminy (3) , system melduje 5 sprawnych dysków, ale kreator tworzenia woluminów ich nie widzi (dyski 0 z 6 , mam jeszcze kartę Google), dyski są niedostępne, nie mogę nic wybrać do tworzenia woluminu. W czym rzecz?
Pozdrawiam
 

Gdyby wszystko szło jak na załączonych filmikach, (obejrzałem je w ramach przygotowania do użytkowania qnap) to bym nie zadawał pytania na forum. W związku z tym ponawiam pytanie. Jak nie uzyskam odpowiedzi to zrobię reset pełny i jeszcze raz wszystko zainstaluję. Potem serwis Qunap.
Połączono posty:

Gdyby wszystko szło jak na załączonych filmikach, (obejrzałem je w ramach przygotowania do użytkowania qnap) to bym nie zadawał pytania na forum. W związku z tym ponawiam pytanie. Jak nie uzyskam odpowiedzi to zrobię reset pełny i jeszcze raz wszystko zainstaluję. Potem serwis Qunap.
Dodam jeszcze, że chcę utworzyć tylko woluminy statyczne
Połączono posty:

Gdyby wszystko szło jak na załączonych filmikach, (obejrzałem je w ramach przygotowania do użytkowania qnap) to bym nie zadawał pytania na forum. W związku z tym ponawiam pytanie. Jak nie uzyskam odpowiedzi to zrobię reset pełny i jeszcze raz wszystko zainstaluję. Potem serwis Qunap.
Połączono posty:


Dodam jeszcze, że chcę utworzyć tylko woluminy statyczne
Mam zainstalowaną najnowszą wersję oprogramowania
 
  • Facepalm
Reakcje: 3Qn
a ja dalej czekam na screenshoty z zarządzania dyskami qnapa ?
Napisałem po polsku co widać na tych screenshotach. Mogę powtórzyć. Na pierwszym 3 pule pamięci (na zielono) na 5 dyskach. Na drugim (tworzenie woluminu, trzeba więc wybrać dyski) 0/6 dostępnych dysków. I tyle, nic się nie da dalej zrobić.
 
  • Facepalm
Reakcje: 3Qn
proszę, nic się nie zmieniło
 

Załączniki

  • Zrzut ekranu (1).png
    Zrzut ekranu (1).png
    676,6 KB · Wyświetleń: 25
  • Zrzut ekranu (2).png
    Zrzut ekranu (2).png
    625,7 KB · Wyświetleń: 24
  • Zrzut ekranu (3).png
    Zrzut ekranu (3).png
    671 KB · Wyświetleń: 24
  • Zrzut ekranu (4).png
    Zrzut ekranu (4).png
    579,2 KB · Wyświetleń: 24
  • ·
  • QuTS hero x86_64
  • ·
  • 100 GbE
  • ·
  • 88 rdzeni i jeden rdzeń kręgowy
Gdyby wszystko szło jak na załączonych filmikach, (obejrzałem je w ramach przygotowania do użytkowania qnap) to bym nie zadawał pytania na forum.

Dodam jeszcze, że chcę utworzyć tylko woluminy statyczne
Połączono posty:

Proponuję obejrzeć film ponownie. Dowiesz się, że wolumin statyczny w QTS założysz tylko jeżeli nie stworzysz PULI. Którą stworzyłeś (a nawet 3) co widać na screenshotach które dołączyłeś.
Widać to nawet na 1 screenshocie, cytuje:

Wolumin to logiczne miejsce przechowywania danych wydzielone z puli pamięci.​


Albo usuniesz pule i założysz woluminy statyczne.
Albo na puli założysz sobie przydziały thin/thick.
 
  • Lubię to
Reakcje: taranoth
Proponuję obejrzeć film ponownie. Dowiesz się, że wolumin statyczny w QTS założysz tylko jeżeli nie stworzysz PULI. Którą stworzyłeś (a nawet 3) co widać na screenshotach które dołączyłeś.

Albo usuniesz pule i założysz woluminy statyczne.
Albo na puli założysz sobie wolumin thin/thick.
ok, dziękuję
 
Dzień dobry
zakupiłem TS-264, zamontowałem 2X NVME, 2X SSD, 1x NVME PCIE, w następnym kroku utworzyłam 3 pule pamięci z tych dysków. Chcę iść dalej i utworzyć woluminy (3) , system melduje 5 sprawnych dysków, ale kreator tworzenia woluminów ich nie widzi (dyski 0 z 6 , mam jeszcze kartę Google), dyski są niedostępne, nie mogę nic wybrać do tworzenia woluminu. W czym rzecz?
Pozdrawiam
jak udało Ci się wcisnąć tyle dysków do TS-264?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. M.2 nvme
  2. Karta m.2 nvme
  3. System na nvme
  4. qm2-2p-244a
  5. wolumin statyczny
  6. wolumeny bez puli
  7. dyski M2 ssd
  8. windows ftp
  9. pamięci