Pomoc w kupnie pierwszego serwera Nas

ozzii2016

Nowy użytkownik
Noobie
7 Październik 2017
4
1
3
35
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Witam serdecznie Wszystkich
Chciał bym że byście doradzili, pomogli mi w wyborze serwera Nas do oglądania filmów oraz słuchania muzyki.
Szukam serwera Nas 4 zatokowego, z możliwością obsługi dysków 10 TB każdy
Serwer miał by być podłączony do raspbery pi - kodi i tv sony który nie jest z czasów smart tv po przez złącze lan
Do laptopa rodziców przez wi-fi i tv smart
Pod mój odtwarzacz oppo po lanie
I pod tv jeszcze jeden po lanie
Amplituner przez wi-fi do słuchania muzyki
Chciał bym żeby serwer dał rade obsługiwać filmy w full hd, mkv, przez te urządzenia jednocześnie (a nawet 4k bardziej w przyszłość jeśli takie są ) i była by możliwość zdalnie kontrolowanie tego serwera poza naszym krajem, przez internet i np kopiowanie filmów na niego, może czasem ściąganie torentów.
Jeszcze pytanie jaki router wybrać z jakim standardem wi-fi, żeby dało rade oglądać filmy z laptopa, a routerem i serwerem nas w pokoju na piętrze.
Dziękuje wszystkim za zainteresowanie moim tematem :)
 
A sorki całkowicie zapomniałem napisać, budżet myślę na sam serwer od 2 tyś do 2,5 tyś, jeśli starczy na takie moje wymagania jak by to powiedzieć. Router to tak myślę max 600 zł, przydało by się coś jeszcze żeby zwiększyć moc wi-fi w cały domu, szczególnie na dole w salonie i sypialni. Co do samego Upsa nie mam pojęcia jakiego wybrać, i do jakiej kwoty w tym to całkowicie jestem zielony.
Co myślicie o tym modelu powinien sprostać zadaniu dołożył bym potem więcej ram do niego -> QNAP TS-451+-2G
I co sądzicie o tym sprzęcie da rade ?
 

Mogą Cię zainteresować