Pomoc Pomoc w odzyskaniu usuniętych danych raid 5

markuslm86

Nowy użytkownik
Noobie
15 Marzec 2021
4
0
1
QNAP
TS-453 Pro
Ethernet
1 GbE
Witam wszystkich serdecznie,
Chcę odzyskać usunięte pliki z mojego NAS-a, dyski są w konfiguracji RAID 5. Nie było włączonych migawek.
Zmieniłem nazwy folderów "z dysku 2TB" na "z_dysku_2TB" ale po jakimś czasie widząc że mam 2 identyczne (i o tym samym rozmiarze foldery) foldery więc postanowiłem usunąć jeden z nich. Po ponownym zalogowani okazało się że ten który został na NAS-ie jest pusty. Udostępnię screen-a żeby można było prześledzić fragment historii zmian. Co mogę zrobić żeby odzyskać usunięte pliki.
Obecnie dysponuję komputerem stacjonarnym który spokojnie da radę z 4x 3TB HDD
Co mogę zrobić żeby odzyskać i czego potrzebuję żeby bezpiecznie odzyskać dane.
Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.2.1594 Build 20210302
Model serwera: QNAP TS-453 MINI 4x 3TB HDD, 8GB RAM
 

Załączniki

  • hnap help6.PNG
    hnap help6.PNG
    266 KB · Wyświetleń: 58
aha - czyli teraz będziesz robił kopię zapasową ..
Myślałem żeby zrobić kopię tego co jest i z kopi odzyskać, ale nie do końca wiem ile potrzebuję miejsca żeby wykonać taką kopię ( 3 TB czy też 4 x 3TB). może ktoś ma jakiś pomysł bez konieczności inwestowania w kolejne dyski , w domu mam 2 dyski ( 1x 1TB i 1x 2TB ) utracone pliki znajdowały się na jednym z woluminów w jednym folderze. w sumie ok 1,6 TB
 
wydaje mi się ze folder "z dysku 2 TB" został tylko skasowany z SMB , bez kasowania plików - czy fizycznie na dyskach ubyło miejsca po tym ?
możliwe że skasowałeś tylko link - a nie same dane.
 
wydaje mi się ze folder "z dysku 2 TB" został tylko skasowany z SMB , bez kasowania plików - czy fizycznie na dyskach ubyło miejsca po tym ?
możliwe że skasowałeś tylko link - a nie same dane.
miejsca ubyło ale może być jak z koszem w windows że niby usunięte ale da się jakoś przywrócić, tylko jak?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. kosz