Pomoc Pomoc w przywróceniu danych z dysków - "Błąd" w puli

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

mikeman

Nowy użytkownik
Noobie
15 Grudzień 2020
6
0
1
38
QNAP
TS-x51
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Cześć Wszystkim!

Chciałbym Was prosić o pomoc, bo nie wiem czy właśnie nie pozbawiłem się wszystkich danych przez zabawy w dokładanie dysku ssd do TS-351. Po kolei:
1. Miałem starego NASa z dwoma dyskami w Raidzie, kupiłem TS-351 który miał go zastąpić
2. Udało mi się bezproblemowo przenieść dane ze starego do Qnapa w konfiguracji 2x2TB HDD które działały w QNAP w RAID1,
3. Punkt newralgiczny - zachciało mi się zabawy w dodawanie nowego dysku SSD na m2 na system,
3. Zrobiłem tak, jak gdzieś wyczytałem: zapisz ustawienia QNAPa przez opcję Kopia zapasowa, wyjmij oba dyski HDD, włóż nowy SSD odpal system, przejdź przez konfigurację i wczytaj kopie ustawień, włóż dyski i wszystko będzie działać.
4. Po wczytaniu ustawień i włożeniu naraz obu dysków system coś mielił i wyświetlił czerwoną lampkę na obudowie, więc pomyślałem, że trzeba jednak przywrócić kopię z dyskami włożonymi więc tak też zrobiłem.
5. Po przywróceniu w QNAPie nie widać żadnej puli pamięci dostępnej, opcja przywrócenia puli pamięci nie znalazła żadnej puli ani na jednym, ani na drugim dysku, a w szczegółowych właściwościach wyświetlają się poniższe:
uvEW6DM


Link: https://imgur.com/uvEW6DM


Czy możecie mi doradzić czy i jak przywrócić dane z dysków? Ręce mi opadają co najlepszego zrobiłem...



Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.1.1495
Model serwera: QNAP TS-351
 
Reboot robiłem. Ale wyłączyłem go na noc, wyczytałem, żeby uruchomić go tylko z jednym dyskiem więc to zrobiłem i na szczęście widze pliki. Teraz kazało mi zrobić skan Hosta, co właśnie się odbywa. Później dołożę drugi dysk i zobaczę co się stanie.
 
Więc ostatecznie po uruchomieniu testu SMART, testu Host NAS i ostatecznie testu systemu plików (nie było dla mnie jasne który test, jest tym potrzebnym) żadne błędy nie zostały znalezione. Po dołożeniu drugiego dysku system zrobił kopie pierwszego i teraz oba znów działają w RAIDZIE1, a dane są dostępne. Na szczęście. Obyło się bez strat w ludziach :) Dzięki, że mogłem się tu wypłakać :)
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.