Pomoc w wyborze modelu 2HDD

kojot

Passing Basics
Beginner
19 Styczeń 2011
14
2
3
42
QNAP
TS-x51+
Ethernet
1 GbE
Witam serdecznie, potrzebuję pomocy w wyborze nowego QNAPa. Kiedyś było łatwiej, teraz dużo modeli i ciężko się zdecydować ;)
Poszukiwane urządzenie posłużyć ma za kopię danych z jednego komputera (księgowej): 2-3 programy jedna baza MSSQL i i oczywiście dokumenty.
Co polecacie i czy bezpłatny QNAP NetBak Replicator sobie z tym poradzi?
Planowany budżet to około 1500 zł.
 
1500 z ? za samego NASa bez dyskow ?
QNAP TS-251 + osobno zakup 4 GB RAMu
 
Niestety jest bardzo ograniczony budżet, ale zaznaczę że chodzi o backup jednego komputera wiec nie powinno być chyba problemu z TS-251. Z dwoma dyskami 1TB WDred powinienem zamknąć się w 2 tyś.
Chyba, że polecacie jakieś inne rozwiązanie do automatycznego kopiowania danych. Bez wiedzy i ingerencji użytkownika.
 
pendrive i jazda ? :O
zdanie w harmonogramie zadań ?
 
Pendrive jakoś nie budzi mojego zaufania ;) Widziałem zbyt wiele uszkodzonych penów.
Własnie zapłaciłem prawie 5 tyś za odzyskanie danych z uszkodzonego rocznego dysku, więc wolę mieć kopię na czymś pewnym z RAID.
 
przerost treści nad formą!
jak dla mnie to potrzebny Ci po prostu dysk zewnętrzny, a kompa podpiać pod UPS'a ..

zawsze możesz dane wrzucać w cloud'a za pomocą x narzędzi (OneDrive, Dropbox itd.) a backup bazy MSSQL'a możesz przecież do pliku zrobić i też wrzucić.
Z tego co pamietam Opero potrafi takie rzeczy do własnego clouda.
 
Może faktycznie wystarczy dysk zewnętrzny i program do kopiowania/synchronizacji.
Przemyśle sprawę. Dzięki za poradę.