Pomoc w wyborze pierwszego NAS'a

fejkus

Nowy użytkownik
Noobie
14 Kwiecień 2016
4
3
3
33
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Witam, zbieram sie do zakupu NAS'a i po zobaczeniu miliona filmikow na YT, i przeczytaniu polowy forum stwierdzilem, ze modeli jest stanowczo za duzo.
Przechodzac do swojego pytania, potrzebuje porady co do modelu ktory bedzie spelnial nastepujace wymagania:

*Serwer plikow Filmy zdjecia i co tylko moze zasmiecac komputer a mozna trzymac na NAS'ie(to raczej oczywiste)
*KODI podlaczony do TV (wersja z hdmi i z pilotem wyglada ciekawie)
*FTP
*Pobieranie Torrentow
*serwer plex ( i tu zalezy mi na plynnosci dzialania do 2-3 osob ogladajacych z internetu. Ostatnio widzialem, filmik w ktorym przy jednym transcodowanym filmie na telefon procek byl obciazony w 90 % wiec nie wiem czy to wogole mozliwe)
*DLNA
*backupy z OSx i iOS
*I inne multimedialne usprawnienia o ktorych dowiem sie zapewne po zakupie

Przegladajac forum i sugerujac sie filmikami na YT znalazlem kilka propozycji chociaz kompletnie nie mam pojecia co wybrac:
-TS-251+
-TS-253 PRO
-HS-251+
-TS-453mini
-TS-453S Pro


Jesli ktos ma lepsza propozycje bylby wdzieczny o odpowiedz.
 
Witam,
Jeśli wystarczy Ci dwudyskowiec to weź TS-251+ lub TS-253PRO. To bliźniacze modele różnią się drobiazgami a na jeden z nich trzeba zwrócić uwagę: w TS-253PRO są tylko porty USB 3.0 co rodzi problemy w VM. Posiadam oba te modele i jestem z nich zadowolony. PRO generalnie do firmy bo do tego jest przeznaczony. Pilot w 251+ bardzo fajna sprawa KODI sobie pieknie obsługuję i gra muzyka i nie tylko :). Jeśli chodzi o to co napisałeś to wszystko Ci fajnie zadziała z tym że bym wymienił DLNA na bezpośrednie połączenie HDMI z tv. DLNA po 5 minutach odtwarzania się wywalało na obu tych maszynach - po prostu zrywało połączenie i koniec.
Czwórki dają więcej możliwości jeśli chodzi o żonglerkę z dyskami/pulami pamięci/wolumenami.
 
Dziekuje za odpowiedz, zdecydowalem sie na TS-251+ zamowienie poszlo, teraz tylko czekac :)