[POMOCY] TS-412 UTRACONE DANE

michalku

Nowy użytkownik
Noobie
14 Wrzesień 2012
4
0
1
Witam wszystkich,

klient posiada urządzenie TS-412 jednak zapomniał hasła do zarządzania, wykonałem reset ustawiń, po ponownym zalogowaniu:

1. RAID 5 (3 dyski) nadal jest
2. W folderze publik jest widoczny tylko jeden pusty folder (który był utworzony wcześniej) jednak bez danych
3. Jak połączę się z menadżerem plików to na dole pokazuje mi że jest zajęta kilkadziesiąt giga co odpowiada danym które nie są widoczene

i tutaj mam ogromną prośbę i pytanie, co mogło być przyczyną utracenia danch (a bardziej ich niewidoczności) i czy istnieje jakiś sposób na ich przywrócenie ???

pozdrawiam,

Michał
 
Przyczyną utraty danych jest najprawdopodobniej reset ustawień do domyślnych.

Reset krótki (3 sekundy) resetuje dane do których chciałeś mieć dostęp:

- System administration password: admin
- TCP/IP configuration: Obtain IP address settings automatically via DHCP
- TCP/IP configuration: Disable Jumbo Frame
- TCP/IP configuration: If port trunking is enabled (dual LAN models only), the port trunking mode will be reset to “Active Backup (Failover)”.
- System Port: 8080 (system service port)
- Security Level: Low (Allow all connections)
- LCD panel password: (blank)*
- VLAN will be disabled

Długi reset (10 sekund) przywraca ustawienia fabryczne do domyślnych.


Masz może jakiś plik z kopią ustawień Qnapa ?
 
Cały sęk w tym, iż właśnie taki reset zrobiłem tj. 3 sec., i co ciekawe, tak jak pisałem ustwienia RAID nie zostały skasowane, oraz w folderze Public ostał się jeden pusty folder który był stworzony przed resetem i zawierał dane, czy może to być kwestia ustwień dostępu (chown) ? Co do kopii systemu to niestety ale nie mam :(
 
Bardzo dziękuję za pomoc, właśnie przed chwilą, problem udało sę rozwiązać:

1. podłączyłem się przez ssh
2. cała struktura foloderów wraz z danymi była dostępna

Jest jednak bardzo ciekawe że web menadżer widział tylko katalog bez zawartości.

Jeszcze raz dziękuję za zaintersowanie moim problemem

Pozdrawiam,

Michał