Pomoc Ponowna inicjalizacja NAS a sprawa bezpiecznie odłączonego RAID

badziewiak

Enterprise Admin...
Q's Architect
3 Marzec 2015
778
165
43
49
Gliwice
QNAP
TVS-871
Ethernet
1 GbE
Pytanko: Czy ponowna inicjalizacja NAS (bez opcji formatowania wolumenów) wyczyści też dyski bezpiecznie usunięte? Skanowanie wolnych napędów nie przynosi efektu. Na szczęście zgrałem wszystkie dane na dysk zewnętrzny, więc mogę wszystko odzyskać, ale trochę to potrwa.
 
  1. Wyłączasz serwer
  2. Wyciągasz wszystkie dyski!
  3. Włączasz serwer bez dysków.
  4. Czekać aż się uruchomi... - drugi sygnał dźwiękowy wskazujący gotowość serwera.
  5. (odczekujesz dodatkowe ok. 30sek) Na gorąco wsuwasz dyski.
  6. Za pomocą Qfindera odnajdujesz go w sieci i w przeglądarce wpisujesz adres IP serwera.
  7. Powita Cię kreator inicjacji serwera. Wykonujesz jego wszystkie kolejne korki za wyjątkiem inicjacji dysków, w której wybierasz, aby nie inicjować dysków twardych.
 
Dzięki, ale już wcześniej przywróciłem dane z backupu. Wykonałem kilka restartów serwera i nic. Wcześniej wystarczył ewentualnie jeden restart i dało się odzyskać.
Gdy procesy indeksowania dobiegną końca, będę musiał sprawdzić wydajność woluminów statycznych, bo coś mi się wydaje, że spadło to na pysk. Ale upewnię się gdy obciążenie procka będzie w okolicy zera. Gdyby tak było, to spróbuję innego rodzaju woluminu: Gruby był i szybko spuchł, statyczny jeszcze nie wiem, być może sprawdzę ten trzeci.
Niech obrazek zaświadczy za mnie. Plik ma 50GB.

Przechwytywanie.PNG
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba