Pomoc Ponowna inicjalizacja systemu bez usunięcia danych

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

raffter

Entry Technician
Q Associate
6 Grudzień 2015
53
3
8
36
Lublin
QNAP
TVS-x72XT
Ethernet
1 GbE

Witam. Mam problem z Qnap TS-563. Podczas próby logowania do serwera zamiast QTS ładuje się strona z poniższym komunikatem:

Hard Drive(s) with QNAP Signature Detected

The system has detected that some of the installed hard drives have previously been used in a QNAP NAS. Select "Restore Factory Settings" to restore the system to its original settings (this will NOT delete any data on those hard drives.) Or select "Initialize System" to continue the installation process (this WILL delete all of the data on those hard drives.)

Przywrócenie ustawień fabrycznych nic nie daje. Za każdym razem pojawia się ta strona ponownie. Zostaje jedynie ponowna inicjalizacja systemu. I tutaj pytanie. Czy da się zainicjować ponownie system bez utraty danych na dyskach? Posiadam dwie pule pamięci. Pierwsza z dwoma dyskami SSD
(RAID1) na których znajdowała się partycja systemowa oraz druga z trzema dyskami HDD (RAID5) służąca jako magazyn danych (na tej właśnie puli są bardzo ważne dane, których nie mogę stracić). Bardzo proszę o radę co mogę zrobić w zaistniałej sytuacji, aby nie utracić danych znajdujących się na dyskach.

Zrobiłem ponowną inicjacje systemu bez inicjowania dysków. Jednak nie wiem co dalej.​

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4.0427 Build 20171223
Model serwera: QNAP TS-563

Edit: Osoby potrafiące odpłatnie rozwiązać mój problem również proszę o kontakt.
 
Na SSD mam Virtualkę Windows Serwer. Jednak na HDD mam zrobiony jej backup więc nie będzie problemu z jej odzyskaniem. Najważniejsze dane są na puli HDD. Czyli rozumiem, że inicjować NAS bez żadnych włożonych dysków i dopiero po inicjacji je podłączyć?
 
Posiadam dwie pule pamięci. Pierwsza z dwoma dyskami SSD
(RAID1) na których znajdowała się partycja systemowa oraz druga z trzema dyskami HDD (RAID5) służąca jako magazyn danych (na tej właśnie puli są bardzo ważne dane, których nie mogę stracić).
1. pula - SSD - wg Ciebie tylko goły system + wirtualka - do zaorania
2. pula - HDD raid5 - mają ocaleć - odłącz te dyski, wysuń z kieszeni - odepnij w całości od nasa , nie wnikam, mają być niedostępne fizycznie dla NASa.
 
Ok. Tak robię. Rozumiem, że od razu podczas inicjacji systemu konfiguruję volumen dysku systemowego (pula 1). Czy po inicjacji systemu wystarcz wpiąć dyski z puli 2 żeby została wykryta? Czy potrzebne są jeszcze inne działania?
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Ponowna inicjalizacja bez utraty danych
  2. ponownie zainicjować system
  3. firmware restore bez utraty