Pomoc Ponowna Synchronizacja grupy RAID1 po restarcie

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Immobile

Nowy użytkownik
Noobie
9 Listopad 2021
2
2
3
36
QNAP
TS-x53D
Ethernet
10 Mbps
Witajcie.
:)
Moi drodzy,
Od ładnych kilku dni użytkuję TS-453D a UPS Cyberpower pilnuje, aby serwer w przypadku braku zasilania mógł spokojnie skończyć pracę po 5-10 min (komunikują się super) i praktycznie wszystko idzie bezproblemowo poza jedną sytuacją.

Mianowicie, gdy restartuję/zamykam mój serwer NAS (oczywiście na miękko z poziomu przeglądarki), serwer potrzebuje chwilki czasu aby wszystkie swoje procesy pozamykać - standardowo. Jednakże za każdym razem po wznowieniu pracy, pojawia się 'Synchronizacja' mojej grupy 2 RAID (2x WD RED PRO 8TB - w RAID1).
Nie ma żadnego komunikatu, że : "System plików nie jest czysty", Nie ma nawet żadnego ostrzeżenia w panelu, że coś jest nie tak - po prostu za każdym razem po wznowieniu włącza się synchronizacja i za każdym razem po tych 12-14h kończy się pomyślnie. Oprogramowanie jest aktualne.
Wszystkie informacje, kontrolki dysków i grup RAID na zielono mówią że wszystko jest dobrze.

Czytając forum natrafiłem na troszkę inne sytuację, ale mimo tego spróbowałem przejść drogę w sytuacji kiedy po nagłym wyłączeniu NASa (kilka sec. przez przycisk power) i wznowieniu systemu pojawia się komunikat o tym iż "System plików nie jest czysty".
Oczywiście zrobiłem testy dysków - zero problemów. Synchronizacja obu grup RAID przebiegła pomyślnie.
Później po dłuższej pracy wyłączyłem i włączyłem na nowo - i oczywiście znowu bez żadnych ostrzeżeń/błędów w tle włącza się synchronizacja grupy2 RAID.

Ponowna inicjalizacja NASa również nie pomogła.

Chciałbym zamieścić zdjęcia, ale nie mam ani jednego ostrzeżenia czy błędu żeby się z Wami tym podzielić - chyba że macie pomysł jakiej opcji zrobić zdjęcie to dajcie mi tylko znać.

Co może być przyczyną takiej sytuacji, kiedy po wznowieniu pracy za każdym razem włącza się synchronizacja?
Czy macie jakiś pomysł co zrobić, aby ta grupa RAID po ponownym włączeniu była już zsynchronizowana?

Pozdrawiam i serdecznie proszę o pomoc
Immobile

Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.4.1800 Build 20210923
Model serwera: QNAP TS-453D | 16GB RAM | QM2-2P-344 & 2x M.2 NVMe WD 500GB SN750 - w RAID1 (System & Aplikacje) | 2x WD RED PRO 8TB - w RAID1
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Co może być przyczyną takiej sytuacji, kiedy po wznowieniu pracy za każdym razem włącza się synchronizacja?
  2. ponowna synchronizacja raid