Udzielamy pomocy Poprawna konfiguracja LDAP - podłączenie Windows 7 pro do LDAP

Dyskusja w 'Windows Active Directory' rozpoczęta przez użytkownika Kubczyk85, 10 Kwiecień 2018.

Ładowanie...
  1. Kubczyk85

Kubczyk85 Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    08:12
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Witam serdecznie,
    Przejrzałem kilka tematów oraz instrukcje dostępne dla QNAP, ale nie udało mi się prawidłowo skonfigurować QNAP-a jako serwer LDAP, tak aby można było podpiąć PC w Windows 7 Pro do domeny, ani nawet podmapować udostępnionych na serwerze zasobów.
    Ale od początku :)
    Mam dwa serwery Qnap TS-431 (Wersja oprogramowania 4.3.4.0537 Build 20180331) oraz TS-421 (Wersja oprogramowania 4.3.3.0404 Build 20171213). Na TS-431 chciałbym ustawić serwer LDAP, zaś TS-421 synchronizować jako kopię poprzez RTRR. Problem w tym, że poległem na samym starcie. Zgodnie z instrukcją konfiguracji serwera LDAP na QNAP w oknie Aplikacje -> Serwer LDAP włączyłem 'Uruchom serwer LDAP' podałem nazwę domeny (powiedzmy test.com.pl) :
    upload_2018-4-10_14-31-9.

Następnie dodałem użytkowników oraz grupy, dla przykładu użytkownik test, grupa IT.
    W kolejnym kroku w oknie Uprawnienia->Zabezpieczenia domeny włączyłem 'Autoryzacja LDAP - Serwer LDAP na lokalnym NAS':
    upload_2018-4-10_14-34-1.

Ostatnia część, to nadanie uprawnień dla użytkowników domeny. Nadałem uprawnienia dla grupy IT do folderu udostępnionego DGI:
    upload_2018-4-10_14-37-2.
    Na firewallu, gdzie mam DNS ustawiłem przekierowanie hosta na adres IP serwera.
    Nie wiem czy jest to pełna konfiguracja - więcej informacji nie znalazłem.
    Teraz na komputerze w Windows 7 Pro chce pod-montować udostępniony katalog DGI. W Windows loguję się na konto użytkownika 'test' z tym samm hasłem jakie ustawiłem na QNAP. Otrzymuję komunikat "Nie masz uprawnień dostępu do \\test.com.pl\DGI". Skontaktuj się z administratorem sieci, aby uzyskać dostęp". Próbowałem również podmapować przy użyciu innych poświadczeń - również nie działa.

Dodatkowa konfiguracja którą ustawiłem:
    upload_2018-4-10_15-15-43.
    upload_2018-4-10_15-14-16.

PS. Czy mając skonfigurowany serwer LDAP na Qnap-ie można dołączyć komputer z Wind7Pro do domeny, czy należy jeszcze coś skonfigurować. W ustawieniach kontrolera domeny mama taką informacje:
    upload_2018-4-10_15-12-7.

Z góry dziękuje za Waszą pomoc

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4.0537 Build 20180331
    Model serwera: QNAP TS-431

Załączone pliki:

2. jrpfteco

jrpfteco Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    08:12
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-x51+
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-x51+ 1 GbE
    Zaznacz jeszcze "Nadpisz uprawnienia", następnie zweryfikuj uprawnienia po stronie Windows (nie tylko czy masz dostęp, ale czy uprawnienia zostały odpowiednio nadane)

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Odrzuć powiadomienie.