Pomoc Popsułem RAID0

dj.johan

Passing Basics
Beginner
16 Styczeń 2016
15
1
3
35
QNAP
TVS-871
Ethernet
1 GbE
Witam

mam mały problem ktory sobie stworzyłem na własne życzenie.

Mianowicie:

Miałem ts-251 a w nim 2x4Tb w Raid 0.

Kupilem sobie tvs 871 i do tego kolejne dwa dyski po 4Tb wsadzilem je do nowego Qnapa zainstalowalem wszystko i chcialem sobie pokopiowac dane z dyskow ktore byly w starym qnapie. No i wpadłem na znakomity pomysl ze wyciaglem dyski z ts-251 i wsadzilem je sobie do tvs 871 do 7 i 8 wneki, a zeby sxybciej mi sie dane skopiowaly. Niestety tvs 871 nie pokazal mi danych znajdujacych sie na dyskach z wiadomych przyczyn, oczym dopiero pozniej pomyslalem... nie wazne. Dlugo nie myslac wsadzilem je spowrotem do 251 i zalaczylem go. Zalogowac musialem sie juz podajac jako hasło adres mac bo moje zostalo zapomniane. Teraz urzadzenie widzi dwa dyski ale wolumin z nich utworzony ma rozmiar 0 Mb i wyswietla sie obok błąd. Probowalem to naprawic klikajac przywróć ale qnap mowi nie moze przywrócic mojego woluminu. I w tym momencie moje zdolnosci informatyczne sie koncza. Podpowiecie co zrobic? Nie chce sam grzebac bo pod zadnym pozorem nie moge stracic danych z dysku.

Z górydziekii



Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.3.1421 Build 20200907
Model serwera: QNAP XX-XXX
 
@dj.johan
Po pierwsze, jak pod żadnym pozorem nie możesz stracić danych to minimum RAID1 oraz backup. Niestety, tak to wygląda. Przy Raidzie0 może być problem z odzyskaniem danych, bo część jest na 1 dysku, część na 2. Podłącz pod komputer i sprawdź, programem do odzyskiwania danych czy cokolwiek jeszcze na tych dyskach jest. Możesz użyć Drilla lub czegoś podobnego.
 
jak masz 0 MB tzn że dane szlag trafił , czemu po prostu nie przekopiowałeś danych za pomocą File Station ? ehh kombinator ...

dla świętego spokokuj zaloguj się do SSH na qnapie starym - i puść tam df -h i popatrz na rozmiary
 
  • Lubię to
Reakcje: Ice
Trudna sprawa, bo RAID0 zapisuje dane naprzemiennie, jak z jednego dysku coś wypada, to nie nie złożysz tego do kupy. Spróbuj samodzielnie EaseUS lub Drill doctor
 
Sprawdź czy cokolwiek jest w ogóle na dyskach, bo jest opcja że nie ma nic.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
dzięki zaczynam studiować.
dla pewności. W punkcie 9-tym owego poradnika napisano aby wybrać RAID 5. Czyli w moim przypadku ja wybieram RAID0 tak? Sory załupie pytania ale naprawdę zależy mi na tych danych.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. odzyskiwanie danych
  2. R-studio odzyskiwanie
  3. Odzyskiwanie
  4. qnap nie widzi dysku USB
  5. Nie widzi dysku