Porównanie TS-251-8G vs TS-253A-8G - rózne zastosowania

J23

Passing Basics
Beginner
1 Listopad 2017
20
1
3
39
QNAP
TS-x28A
Ethernet
null
Zamontowałem już sporo różnych modeli Qnap u klientów, ale teraz czas na zakupu własnego. Nie mogłem się zdecydować, który wybrać, czy warto dopłacać około 700zł do droższego modelu, więc kupiłem obydwa, jeden z nich będzie do sprzedania w dobrej cenie :) Osobiście na pewno porównam szybkość pracy Ubuntu, odtwarzanie filmów FHD po HDMI oraz Win7 na maszynie wirtualnej. Będę się starał porównać również w zakresie tylko głównego zadania - czyli dysku sieciowego - nie każdy oczekuje od NAS multimedialnych funkcji. Porównanie mam zamiar zrobić w weekend, jeśli ktoś z Was chciałby coś konkretnego przetestować na tych dwóch modelach to służę pomocą.
 
Odpaliłem W10 na TS-253A i mogę powiedzieć ze te parametry to minimum, Jeszcze jak by wrzucić 16GB ramu to mogło by mieć to ręce i nogi.
 
Lepiej zostawiłem tylko 2GB dla Virtualki oraz jeden rdzeń. Cel osiągnięty odpalono google beckUp Foto. Co prawda wyłączyłem by nie marnować zasobów na inne funkcje NAS.

W każdym razie, podane NASy to słabe narzędzia dla W10 czy W7
 
QNAP bez i5/i7 nie nadaje sie do "porządnej" wirtualizacji klienckich systemów Win7/10 ... chcesz graficzne bajery ? musisz mieć na to moc przerobową ..
 
Chyba nikt rozsądny nie oczekuje płynnej wirtualizacji na Celeronach :) Jednak do testów pewnych rozwiązań może się sprawdzić. Pracowałem na W7 Home na TS-251 i TS-253A obydwa 4GB, ale było to w dość sporym odstępie czasowym i ciężko porównać w takiej sytuacji wydajność. Teraz będzie okazja bo dwa urządzenia obok siebie, na tym samym sofcie i dyskach. W każdym razie gdyby ktoś byl ciekaw porównania konkretnych zadań pomiędzy tymi modelami to śmiało pisać.
 
To ja czekam. Chciałbym wiedzieć jakie zastosowałeś pule pamięci dla wirtualizacji. Czy w tle było włączone Kodi, Plex i inne rzeczy.

Chciałbym wiedzieć czy uda Ci si odpalić pakiet office i czy będzie można "pracować".

Ile zostanie Ci zasobów po odpaleniu wszystkiego.
 
W mojej subiektywnej ocenie to do wszelkich usług świadczonych przez eth rodzina TS-x51[A/+] jest aż nadto.
Z 2'giej natomiast strony, przyrost wydajności jaki o3mujemy w TS'ach x53[A/B/+] zdecydowanie nie uzasadnia tak wyraźnie wyższej ceny wejścia
- w mojej subiektywnej ocenie oczy'wiście.
 
Cena może być adekwatna jak weźmiemy pod uwagę wpsarcie od strony producenta. TS-x51A chyba już zapomniano o wsparciu dla Twonky w nowej wersji systemu.
 
- no właśnie z tym 251A to jest dość dziwne... ?!
właśnie sam walczę z poqsą aby go prywatnie nie qpić

251 jest ....STARY - to jeszcze Bay Trail pochodzących gdzieś z odmętów 2013 roq
podczas gdy 251A to już Braswell z ~ .5'łowy '16 rokq - wydajniejszy (tjaaa....) i wpieprzający mniej prądu

x53y są istnie droższe - al czy są istotnie wydajniejsze?
do zasobożernych zastosowań jak wirtualizacja czy transkodowanie (w DLNA czy HDMI) i tak x53y są bardziej lub mniej problematyczne
- generalnie studium przypadku - dla mnie NAS to jedynie element back'upu oraz urządzenie zwiększające dostępność danych - do konsumpcji będę używał innych rzeczy
 
Porównanie NAS-ów zakończyłem i wcale nie jestem bardziej zdecydowany niż przed :) TS-253A jest minimalnie szybszy jeśli chodzi o moje zastosowania wirtualizacji - W10 + SQL Express 2012 + Subiekt. Generalnie przy tych samych operacjach widać mniejsze obciążenie procesora. Do tego TS-253A jest mniejszy, wygląda solidniej. Jednak czy wart dopłaty tych kilku stówek - do moich zastosowań raczej nie.
 
W10+SQL? O kurde, to szacunek że to działa.

Trochę poklikałem i nie wiem czy Ubuntu ni było by jedynym rozsądnym rozwiązaniem.

Powiem Ci, że sam byłem zdziwiony, ale awaryjnie na Subiekcie można było pracować i wystawiać faktury, a to już sporo - zastępuję zapasowy komputer. Spodziewałem się większej przewagi TS-253A.
 
najtańszy MS SQL Express do 1GB kosztuje w home.pl rocznie <> 25 zł (co roqku trzeba odnawiać promocje)
 
Ile dałeś ramu dla Virtualki i ile procesorów?

Jakie były odczyty. Ile Ci zostało zasobów na inne rzeczy?

4GB RAM dla VM i 4 procesory w TS253A oraz 2 w TS-251. Transfery tylko chwile sprawdzałem HD-TUNE - odczyt średni na poziomie 120 MB/s (maksymalny prawie 170 - IronWOLF). Co do zasobów to ciężko tak wprost opisać, zależy jakie zadania jeszcze wykonywał serwer ITP.
 
Jakie były odczyty. Ile Ci zostało zasobów na inne rzeczy?Kiedy ja ustawiłem 4 GB ramu i 4 Procesy Qnap mi stanął dęba bo wszystkie zasoby dałem dla W10. Wiec nie wiem jak to możliwe ze Tobie to działało.
 
Napisz dokładnie co chcesz i w jaki sposób Ci sprawdzić. TS-251 i TS-253A mam z 8GB RAM. Aktualnie 3GB dałem na VM i bez problemu (jedynie wolniej) pracowałem na W10 i Subiekcie GT z bazą na MS SQE 2012. W przypadku TS-253A zauważam przewagę większą przy korzystaniu z QVM przez HDMI, płynniej działają animacje zamykanych i otwieranych okien - sprawia to wrażenie wydajniejszego układu graficznego.
 
Chodzi mi o to że jak napisałeś że dałeś ileś tam ramy 4 wątki to mi Qnap stanął dęba. Dałem wszystkie zasoby na Virtualkę przez co zablokowałem inne narzędzie.

Chciałbym pozostawić W10 i dokupić klawiaturę i myszkę, ale zjada tyle zasobów że go wyłączyłem.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Ts253a
  2. ts 253A ram 16gb