Krzysztoff

Entry Technician
Q Associate
22 Listopad 2018
37
0
6
30
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam,
Chciałbym ustawić port trunking. Posiadam serwer QNAP TS-251A i switch TP-Link TL-SG105E V5.

Na ustawianiu trunkingu na serwerze blokuję się w momencie wyboru zwykłego switcha czy switcha managed. Ten TL-SG105E co prawda jest zarządzalny, da się ustawić na nim LAG-i, ale nie ma tam wyboru trybu (np. Balance-rr, Balance-xor,Broadcast,802.3ad dynamic).

Co mam zrobić w tym wypadku? Ustawić LAG-i na switchu czy nie? Na serwerze wybrać opcję ze zwykłym switchem czy zarządzalnym?

upload_2020-12-29_14-26-53.png


upload_2020-12-29_14-27-6.png

Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.1.1495
Model serwera: QNAP TS-251A
 
Wszystko idzie jakoś, tylko podczas finalnej konfiguracji na serwerze chce zmienić IP na IP drugiego interfejsu, a ja chciałbym żeby został ten z pierwszego (Na 1 ustawione jest statyczne itd. wszystko co trzeba, a drugiego nawet nie konfigurowałem, jest przydzielone z DHCP). Jak temu zaradzić?
Okej, zmieniłem default gateway i teraz powinno zostawić ten pierwszy.
 
Hm, dobra jednak coś zepsułem.

Teraz nie idzie wejść przez oryginalne IP (192.168.0.10). W qfinderze pokazuje 169.254.6.163, ale też się nie da wejść.

No i teraz nie mam za bardzo pomysłu co zaradzić.
 
Jest postęp. Działa, ale testowałem na razie tylko z Balance-rr. Oznacza to zapewne, że ten switch nie obsługuje dynamicznego trunkingu. Teraz jak wybrać właściwą opcję (Balance-rr, Balance-xor czy Broadcast)?