Pomoc Port Trunking

hubert1977

Entry Technician
Q Associate
13 Kwiecień 2009
40
0
6
46
www.plik.info
QNAP
TS-459U
Ethernet
100 Mbps
mam kłopot z "połączeniem w jedną" kart lan - w modelu TS-269L ten punkt był prosty i intuicyjny a tutaj mam kłopot
jak widać na niżej wpiętym screenie karty są dwie
upload_2016-4-12_23-56-13.png

po kliknięciu Port Trunking spodziewałem się widzieć oba interfejsy, które wg mnie należało by zaznaczyć w tryb port trunking a tymczasem jest tak jak poniżej - czyli nie ma czego wybrać

upload_2016-4-12_23-58-52.png


jest jeszcze zakładka przełącznik wirtualny ale tego nie ogarniam i cobym tam nie przełączył - funkcji port trunking nie widzę :(

upload_2016-4-13_0-0-40.png


proszę wiec o pomoc w jaki sposób mam te dla mnie użyteczną funkcję łączenia interfejsów włączyć

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.1 Build 20160201
Model serwera: QNAP TS-451S
 
O ile sie nie myle to nie mozesz zrobic Port Trunking poniewaz dostepna jest tylko jedna karta LAN, druga jest wykorzystywana przez Container Station (Linux Station wymaga Container Station). Jesli obie karty bedziesz mial "Dostepne" wtedy pojawia sie obie karty przy wyborze Port trunking.
 
chyba problem rozwiązałem - ponownie zajrzałem do podstawowej konfiguracji w qfinderze pro - jest tam m.in. konfiguracja sieci - tam ustawiłem aby lany działały w trybie port trunking - i po restarcie wsio jest ok - gdy uruchamiam Linux station - pojawia sie wirtualna karta (na 10) i ona sobie radzi ze linuxem - wiec działa to teraz poprawnie i zgodnie z moimi założeniami
 
  • Wow
Reakcje: Paweł Tołoczko

Mogą Cię zainteresować

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. port trunking