Porty SFP+ w QNAP i kompatybilność

opol

Passing Basics
Beginner
22 Listopad 2020
14
2
3
33
QNAP
TS-x31
Ethernet
10 GbE
Witam wszystkich

Mam pytanie co do portów SFP+ w urządzeniach QNAP.
Chce połączyć urządzenie QNAP TS-432Xu ze switchem firmy D-Link po porcie SFP+

Wg listy kompatybilności QNAP'a tylko te konkretne gotowe kable będą działać:
CAB-DAC30M-SFPP ~ 350zł
CAB-DAC30M-SFPP-DEC02 ~ 400zł
CAB-DAC30M-SFPP-DEC01 ~ 400zl

Pytanie brzmi czy konieczne jest stosowanie tylko tych kompatybilnych kabli czy można inne tańsze zamienniki stosować do portów SFP+ w QNAP'ach?
Czy ktoś ma doświadczenie w tym temacie i mógłby cos podpowiedzieć?
 
Przeróżne kable DAC używam, ale żadnego brandowanego QNAP i wszystkie działają. SFP+ jak i SFP28. Pewnie znalazłby się jakiś który nie działa, ale na kilkanaście różnych takiego nie trafiłem.
Z transcieverami może być inna bajka.
 
O kabel DAC zapytaj w sklepie Fibermarkt ( kabel DAC 10G SFP+ 3M Twinax, model LO-SP-CBL-03) Kabel DAC 10G SFP+ 3M Twinax. Przy zamówieniu wybieramy producenta urządzenia (Qnap) z jakim wkładki będą działały. Jest to ważne ponieważ wkładki są programowane pod danego producenta urządzenia. Jak już zakupisz jakiś kabel DAC i sprawdzisz to daj znać czy działa. Może komuś się taka informacja przyda.
 
Nie zauważyłem, że chcesz podłączyć kablem DAC dwóch różnych producentów Qnap i D-Link.
Te oryginalne kable Qnapa co podałeś to prawdopodobnie nie zadziałają z innym producentem urządzenia. Trzeba kupić kabel DAC z wkładkami zaprogramowanymi dla dwóch różnych producentów (Qnap i D-Link)
Na stronie Fibermarkt jest napisane " Decydując się na kable DAC najlepiej skorzystać z zamienników, które umożliwiają połączenie urządzeń dwóch rożnych producentów, co jest niemal niemożliwe w przypadku zastosowania oryginalnych A brendowych kabli. Zamienniki twinaxów od LightOptics programowane są indywidualnie na obu końcach kabla, jest to szczególnie istotne jeśli np. Twój serwer jest innego producenta niż przełącznik, z którym chcesz go połączyć na drugiej stronie linku. " Potrzebujesz spiąć dwa serwery, planujesz użyć kabli DAC, ale nie wiesz jakich i do czego się je stosuje?
 
  • Lubię to
Reakcje: jerry1333
Dziękuje za odpowiedź ! Zamówię z tego sklepu i dam odpowiedz czy wszystko działa.
 
Agitacja udana 🤣🤣🤣🤣
 
  • Haha
Reakcje: Lebcio
Dla innych zainteresowanych tematem. Zamówiłem i wszystko elegancko działa
Dziękuje za pomoc
 
  • Lubię to
Reakcje: jerry1333

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. SFP+