Pomoc Potrzebna pomoc z odzyskaniem danych z NAS-a. RAID1 dwa dyski

jarekan

Nowy użytkownik
Noobie
23 Listopad 2020
2
1
3
54
QNAP
TS-239 Pro II
Ethernet
10 Mbps
Witam serdecznie,
pierwszy raz piszę na tym forum, przy okazji problemu z moim NAS-em (QNAP TS-239 PRO).
Po wielu latach bezproblemowego działania skończył swój żywot (po uruchomieniu włącza się tylko wentylator i nic więcej nie działa, brak sygnałów, kontrolek). Pogodziłem się już z jego wymianą na nowy.
Zależy mi tylko na danych, które miałem na dyskach (2 x 4TB), zapisanych w Raid1.
Po podpięciu pod komputer z Windowsem, przy użyciu programu DiskInternals Linus Reader jestem w stanie odczytać tylko część danych (głównie te starsze), część danych system pokazuje jako uszkodzone lub w ogóle ich nie widzi (wiem, że tam są).
Dodam tylko, że oba dyski są dość nowe (ok. 1 rok) i tuż przed awarią były bez uszkodzeń.
Obydwa dyski mają dokładnie te same dane i te sam dane są na nich nie do odczytania.
Moje pytanie:
Czy jeżeli kupię jakiś nowy NAS QNAP (np. TS-253B) to po zainstalowaniu dysków, uda mi się odczytać wszystkie dane?
Czy lepiej kupić taki sam NAS jak mój uszkodzony (TS-239 PRO) i w nim próbować odczytać dyski i dopiero później zmienić NAS na nowy?
Czy może jest jeszcze jakiś inny sposób odzyskania danych, który mogę sam przeprowadzić?

Wersja oprogramowania Firmware: aktualizowany w 2020 r, nie znam szczegółów
Model serwera: QNAP TS-239 PRO
 
kup nowego nasa 2 zatokowego na CPU Intela (TS-251D ?) i po prostu przełóż dyski
powinno wstać od strzała i wtedy tak naprawdę się dowiesz, czy dane są okej.

Raczej nie szyfrowałeś danych na nim ?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. wymiana raid1
  2. uszkodzony qnap wymiana dysków
  3. jak odczytac dane