Pomoc Powiadamianie przez SMS

pps

Moderator
Contributor
21 Listopad 2008
62
2
58
QNAP
TS-x53B
Ethernet
10 GbE
Witam.
Od jakiegoś czasu popadam w stan zadumy o możliwości powiadamiania o alertach przez SMS...
Teoretycznie opcja takowa jest udostępniona, jednakże mam wątpliwości związane z możliwością sensownego jej wykorzystania. Konkretnie chodzi o to, czy istnieje jakiś DARMOWY serwer SMSC, który można wykorzystać do tego celu? Komuś się udało?
Domyślny Clickatell jest opcją płatną...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
To jednak nie to samo. Niekoniecznie adresatem muszę być ja. A przy rejestracji chcą koniecznie mój numer na który wyślą kod odblokowujący/weryfikujacy/itd.
A bywa i tak że równocześnie wyraża się zgodę na otrzymywanie SMS-ów za które potem płaci odbiorca. A zauważa to jak sprawdzi biling, co mało kto robi.
I tu jest właśnie ryzyko.
Pewnie że można to sprawdzić w regulaminach, jak się przestudiuje całą witrynę, ale jednak ryzyko jest.
Ale cóż, nie ma nic za darmo.
 
Polecam promosms.pl, przystepne ceny. Do zastosowan indywidualnych beda to smiesznie niskie oplaty. Prosta obsluga, na zasadzie wywolania odpowiednio przygotowanego linku. Przykładowy kod w php.
PHP:
$sms = urlencode('Tresc smsa');
$login = '%%TWOJ_EMAIL%%';
$haslo = '%%HASLO_W_MD5%%'; // md5()
$to = '%%NR_TELEFONU_DO%%';
$fastsms=1; // czy szybko ma dostarczyc - wtedy drozszy sms
$parametry = "?login=$login&pass=$haslo"."&to=$to&message=$sms&fastsms=$fastsms";
$url = fopen( 'http://api.promosms.pl/send.php' . $parametry, 'r' );
$wynik = fread( $url,1024 );
fclose( $url );

Ewentualnie można zrobić własną bramke sms, podczepiając pod usb do QNAPa i montując w niej karte SIM, ktora umozliwia wysylanie darmowych smsow do wszystkich sieci (lub tylko Twojej). Ale wtedy jest duzo zabawy i kombinowania.