Pomoc Powolne transfery na ts-119p II

holly

Passing Basics
Beginner
2 Sierpień 2013
17
2
3
39
QNAP
TS-119P+
Ethernet
1 GbE
Witam

Wlasnie zainstalowalem qnapke i pierwsze co zrobiłem to podłaczyłem ją bezpośrednio kablem RJ-45 zawartym w zestawie z komputerem do interface'u 1 GB. Moje zdziwienie jest wielkie, gdyż transfer zarówno przez managera jak i serwer FTP oscyluje w granicach 20 Mb/s. Czy ktoś ma pomysł z czym może to być związane?

Edit

Soft najnowszy 4.02 build 20130726

Co ciekawe udało mi się go podpiąć jako zasób sieciowy w windozie i tam leci 65 Mb/s...
 
Ostatnio edytowane:
Tak też zrobiłem, testowałem przy wyłączonym firewall'u oraz antywirusie. Z czym może być związana różnica w transferach pomiędzy zwykłym kopiowaniem plików z dysku komputera na serwer oraz kopiowaniem przy użyciu FTP lub managera plików qnap?
 
Test przeprowadzony na moim TS-509 i Single disk.
Total Commander 25MB/s vs. FileZilla 100+MB/s.
 

Załączniki

  • totalcmd.png
    totalcmd.png
    21,5 KB · Wyświetleń: 33
  • filezilla.png
    filezilla.png
    32,5 KB · Wyświetleń: 32
Wiec najprawdopodobniej problem jest tu :)
Zastanowiło mnie to dlatego, że po Sambie transfery są bliskie temu co być powinno (przedział 55-65 Mb/s) a według specyfikacji te różnice nie są aż tak duże. Jeszcze jedno, po jakim protokole kopiuje dane FileStation? Bo tam transfery były bardzo zbliżone do tych, które osiągałem po FTP.

Producent testował transfery bez Jumbo Frame i używając Filezilli. Powtórzę to samo i zobaczymy.