Pomoc Praca zdalna (komputer <--->komputer)

dziadek-NET

Network Architect
Q's Professional
2 Styczeń 2016
511
21
18
40
QNAP
TS-x51
Ethernet
null
Przepraszam na wstępie że zapytanie nie ma wspólnego z urządzeniem QNAP. Lecz są tu na tym forum pewnie osoby które mają doświadczenie w tej dziedzinie.

W niedalekiej przyszłości będę pracował pod adresem B, do tej pory pracuję pod adresem A.
Pod adresem A mam komputer typu PC z którego cały czas korzystam, natomiast przechodząc pod nowy adres nie chcę brać ze sobą PC-ta.
Planuję pracować na laptopie lub mini-pc który łączył by się z PC-tem i wyświetlał by obraz z niego ---> wszelkie opercje obliczeniowe były by dokonywane na PC a wyświetlane pod adresem B

Wiem że teraz wszyscy napiszą że jest przecież TeamViewer lub podobny.
Ale szukam programu / sposobu pracy tak komfortowej żebym miał wrażenie że pracuję na PC
- szybkość pracy
- 100% skalowalny ekran
- jakość obrazu 1/1

chyba że TeamViewer można tak ustawić aby spełniał te warunki ?
albo sam Windows czy ma takie możliwości / funkcję ?
 
Hmm mam Windows Home 10 chyba tej opcji tu nie ma ?
Jeśli jest proszę o link do instrukcji
a jeśli jej nie ma proszę o alternatywne rozwiązanie

Praca tak komfortowa żebym miał wrażenie że pracuję na PC
- szybkość pracy
- 100% skalowalny ekran
- jakość obrazu 1/1
 
Witam,

podepnę się pod ten temat, choć trochę inaczej.

Mam w biurze TS-453A, w sieci działają 4 komputery, jeden laptop jest podłączany okazjonalnie lub jest potrzebny do pracy zdalnej oraz oczywiście mój stacjonarny PC w innej lokalizacji.

Dotąd opierałem się na Team Viewerze, w sumie rzadko muszę tam zaglądać. Niestety dziś zaczęło mnie po 30 sekundach rozłączać, bo korzystam z wersji free.

Moje pytanie jest następujące : czy nie ma jakiegoś dodatku, który by można zainstalować na Qnap'ie, by mieć zdalny dostęp do komputerów w sieci na podobnej zasadzie, jak w Team Viewerze ?

Pozdrawiam,

S.
 
Dziękuję za szybką odpowiedź, ale czy mógłbyś rozwinąć to bardziej?

Nie używałem vpn, kiedyś chciałem to ustawić, ale się nie dało, dostawca internetu blokuje porty.

Nie bardzo rozumiem, co mi da uruchomienie vpn na qnapie w biurze? Będę mógł się dzięki temu połączyć do komputerów w biurze z mojego w domu?

Pozdrawiam,

S.
 
W skrócie: uruchamiasz PPTP VPN na swoim Qnapie - następnie z dowolnego komputera spoza sieci lokalnej zestawiasz połączenie tworząc nową sieć właśnie z danymi twojego wcześniej utworzonego VPN. Po rejestracji komputera w sieci możesz już wszystko. Możesz tez skorzystać z podłączenia pulpitu zdalnego. To tez "jakaś" alternatywa. Zależy też wszystko od tego co potrzebujesz zrobić, bo w kwestia VPN zaraz ktoś napisze, że to niebezpieczne, że nie ma zabezpieczeń etc.